Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyire higiénikus a mosható...

Mennyire higiénikus a mosható tisztasági betét? Hogyan szoktátok használni, akik használtok ilyet? Milyen gyakran cserélitek és mossátok? Mi van, ha erősebb a vérzésetek, vagy ha hajnaltól késő estig nem vagytok otthon?

Figyelt kérdés
Értem a környezetkímélő indoklást, ugyanakkor vannak kétségeim azzal kapcsolatban, hogy ez minden esetben ki tudja-e váltani megfelelően az eldobható betétet. Anyám még emlékszik arra, milyen volt a mensesbugyi, amit ő még használt, én már nem, arról nincsenek jó emlékei.
2019. márc. 28. 21:01
1 2 3
 21/24 anonim válasza:
100%
Szerintem pl hosszabb utazások alkalmával nyugodtan használd mellé az eldobhatósat. Nincs kőbe vésve, hogyha átváltasz erre akkor a másikat már ne is használd. Eleinte én felváltva hasznaltam, pl estére eldobhatós vagy suliba. De egyáltalán nem okozott semmi problémát az sem ha cipelnem kellett a táskámban, főleg hogy lehet rendelni hozzá való vizhatlan neszeszereket is. Én csak ajánlani tudom nekem nagyon tetszik ! :) de ezt mindenki maga döntse el, nagyon emberfüggő. Gusztustalannak meg egyáltalán nem tartom a kimosását amin először megbis lepődtem rendesen. Alig jár plussz munkával szerintem. Meg több oldalon olvastam, hogy gépbe nem is muszáj kimosni ha csak kézzel mosod és áztatod az is bőven elég neki.
2019. ápr. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:

Nem is a mosás, csak ha erősebb vérzésem van, amikor amúgy is gyakran cserélek, nem szívesen cipelném magammal, szaga is van a vérnek, de lehet, hogy akkor majd kipróbálom csak itthonra, aztán meglátom, hogy milyen.

Még egy kérdés, éjszaka előfordult-e veletek ilyennel, hogy átáztatok alvás közben?

2019. ápr. 15. 08:07
 23/24 anonim válasza:
100%
Engem az érdekelne, hogy nem csúszkálnak-e el ezek a betétek. Mert amiket a webshopokban látok, egy darab patenttel rendelkeznek csak. Erről mik a tapasztalatok?
2019. máj. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim válasza:
100%
Ha higiénia szempontjából kérdezed, nem pontosan értem mire gondolsz. Ugyan ugy ott van és ugyanazt a feladatot végzi mint egy betét csak nincs tele mindenféle kemikáliával. Ha rendszeresen cseréled akkor nincs vele gond lehet méretet es vastagságot is választani. Nem olyan rég olvastam egy cikkben hogy tesztelték mindenféle helyzetben(hétköznap sport stb..) érdekesség hogy pont "szagilag" sokkal jobban pontozták mint a sima bebétet. Magyarán kevésbé volt büdös. A kényelmi és tisztitási pontszámok kb ugyanott voltak mint a sima betétnél és a hölgyek kb.90% teljesen elégedett volt és továbbra is használná. Én merem ajánlani ha nem undorodsz saját magad vérétöl, tudom, hogy kicsivel több macera de cserébe nem szennyezed a környezeted ami szerintem sokkal fontosabb mint hogy a kényelmesebb gyorsabb megoldást válasszuk. 🤷🏼‍♀️
2019. máj. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!