Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Kinek milyen térd balesetes...

Kinek milyen térd balesetes történetei vannak?

Figyelt kérdés

Akár, durva beütés, rándulás, fél ficam, ficam, ínszalag szakadás bármely formálya ilyesmi.

Mennyi idő volt a felépülés?

Mennyi ideig volt fájdalom?

Hogy nézett ki a sérülés?

Mennyi ideig féltél sétálni, súlyt vinni, guggolni?



2020. szept. 14. 18:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Ohh, nekem 10 éves korom óta kificamodott elég gyakran a jobb térdem, először csak kis rándulások voltak, aztán volt hogy elestem suliudvarban, és kificamodott térddel érkeztem le a földre. Vagy amikor megcsúsztam a padlón a strandon, vaagy amikor elestem kosarazás közben. Fuuu a hideg kiráz. Amúgy nem is közben fáj, hanem amikor visszaugrik, visszateszem, na utána. De az borzasztó. Egyszer, asszem 10 éves koromban berakták ilyen félgipszbe 2 hétre talán, aztán 16 éves koromban ment ki még olyan durván, hogy elmentem dokihoz, akkor egy szilikonos térd merevítőt hordtam 1 hónapig. Az jobb volt mint a gipsz szerintem, gipsz után ugyanis eléggé fájt, hisz mozgatni se tudtam benne a lábam. A merevítő pedig kellemes biztonságérzetet adott a térdemnek. És még mindig megvan, amikor nagyobb terhelésnél elkezd fájni, akkor fek szoktam venni 1-2 napra. Most vagyok 20, azóta nem is ment ki egyszer sem szerencsére, nagyon odafigyelek erre, már tudom milyen pozíciók ártanak. Hosszabb futásnál, ugrálásnál, egész napos sétánál fáj 2-3 napig, a merevítővel plusz (most nem jut eszembe milyen) kenőccsel 1 nap alatt helyrejön.

Igazából 4 éve, amikor utoljára kificamodott, azt mondták, ha megint kimegy, és elmúltam 18, akkor megműtik. Szóval már csak azért is figyelek rá, hogy ne műtsék. Amúgy rettentően rossz hangja van már annak is, ahogy megyek le a lépcsőn, hallani ahogy recseg ropog, undorító, hát ha még közben rá is teszed a kezed. :D De amúgy nem fáj. Tudok mindent rendesen csinálni, csak korlátok vannak a sportban.

2020. szept. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia nekem 10 évvel ezelőtt félre mozdult a térdem kétszer, felvizesedett (lebegett a térdkalácsom), de visszament magától. Akkor kórházba mentem taxival és kaptam véralvadás gátló injekciót és egy járó merevítőt (levehetőt). Azt mondta 3 különböző orvos, hogy csak egy kisebb "ficam" nem szakadt el semmi (ránézésre) és felszívódik a folyadék x hét alatt.


Most, majdnem egy hete kifordult a lábam és kifelé elmozdult a térdkalácsom. Elestem, de mikor kiegyenesítettem a lábamat akkor visszament a helyére. Roppanást vagy kattogást nem hallottam. Akkor fájt de folyamatosan enyhült és rábírtam állni és sétálni is tudtam (persze beparázva). Később nem dagadt fel és nem vizenyősödött el. Elmentem a gyógyászati segédeszköz boltba és vettem egy gumis térdrögzítőt ami most is rajtam van. Bicigliztem is. Aznap mindtha a térd alsó részén lenne egy kicsi dagadás de nem fáj. Akárhol megnyomom a térdem és körülötte nem fáj. Nincs elszineződve. Mikor sétálok vagy biciglizek akkor a térd felső részén feszül egy kicsit. Természetesen sokat pihentetem.

Ez pár napja volt.

Most olyan nem zsibbad de hasonló csikis érzésem van a térdemnél.Ez miatt kicsit instabilnak érzem magam. Nem tudom mit jelent.

2020. szept. 14. 21:32
 3/5 anonim ***** válasza:
Fuu hát, szerintem nézesd meg a biztonság kedvéért.
2020. szept. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Szalagjaid nagyon lazák így könnyen oda-vissza megy a térdkalácsod. Körülötte lévő izmaidat meg kéne erősítened !!! Comb feszítőd-hajlítód-vádlid. Hajrá ! =)
2020. szept. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ma meg találtam a 11 évvel ezelőtti orvosi papírokat és kiderült, hogy a bal lábam ficamodott ki annó, nem a jobb. Tehát nem rosszabodott a térdem állapota. A jobblábam meg enyhén sérült. Sokkal jobb már a lábam. Stabilabb.
2020. szept. 15. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!