Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Halálos közúti balesetnél a...

Halálos közúti balesetnél a rendőrség értesíti a családtagokat? Telefonon elmondja, hogy sajnálom, de az xy hozzatartozója elhunyt? Mi ilyenkor a protokoll?

Figyelt kérdés

Minap zöld jelzésű zebrán majdnem halálra gázolt egy teherautó. Már rég piros volt az autóknak, nem a narancson hajtott át, szerencsére hallottam, úgyhogy vissza tudtam ugrani. A sofőr amúgy a telefonját nyomta, és jött, mint a meszes, úgyhogy tuti kivasalt volna, ha nem figyelek.

Elgondolkoztam, mi lett volna megtörténik, felhívják a férjem, hogy kedves uram, ma elhunyt a felesége?


2020. nov. 7. 23:34
 1/8 anonim ***** válasza:
25%

A filmekben behivjak oket a korhazba vagy a rendorsegre es szemelyesen mondják el, miutan igazolta hogy hozzatartozo. :D

A valosagban nem tudom sajnos.

2020. nov. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen azért is gondolkoztam el, hogy vajon a valóságban hogy van... Tudom, szomorú téma, és elnézést azoktól, akik személyes tapasztalat során tudják. De nem találtam erről sokat a neten, hogy ilyenkor ki és mi módon tájékoztatja a családtagokat.

Nekem van a pénztárcámban egy papír, vész esetén értesítendő telefonszámokkal.

2020. nov. 7. 23:39
 3/8 anonim ***** válasza:
49%
Nálam sokszor a személyim sincs, pedig ütött majdnem el már autó, villamos, hév.
2020. nov. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Személyesen mennek ki. Nekem beszélt ilyenről egyszer egy rendőr. Azt mondta, ez az egyik legrosszabb része a munkának.
2020. nov. 7. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Lakcímkártyán szereplő címre? Tehát megtörténik a halálos baleset reggel, és délután 5-kor mennek a címre, mert (feltehetőleg) akkorra már hazaér a családtag?
2020. nov. 7. 23:58
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalatból mondom. Személyesen mennek ki, és mondják el a rossz hírt. Amikor hozzám jöttek, akkor orvos is volt velük. Kellett is, mert össueroppantam.
2020. nov. 7. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
74%
Nem tudom. De ma már városban napközben hamarabb kiderül, hogy a másik nem veszik fel a telefont, tehát baj van. Utána már a hozzátartozó hívja a kórházakat, vagy a rendőrséget, hogy nem baleset érte-e családtagját.
2020. nov. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon sajnalom 6-os :(((


Goldmund, mi pl. egyáltalán nem telefonálunk napközben a férjemmel. Viberen írunk a másiknak, de nem hívjuk a kórházakat, ha nem válaszol egész nap... Persze ha hazaér, és nem érek haza normális időben, akkor hívna, és ha nem érne el, aggódna is biztosan, mint ahogy fordított esetben én is tenném.

Tehát akkor nem azonnal értesítik a családot.

2020. nov. 8. 00:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!