Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ínhüvelygyulladásra tippek?

Ínhüvelygyulladásra tippek?

Figyelt kérdés

Sziasztok, lassan 3 hónapja van, vettem ilyen csukló szorítót ami a hüvelykujjat is tartja ilyen sínnel, ezt egész nap mindig hordani kellene? Nagyon bedagad tőle a kezem meg fáj.

Más tipp, krém, kenőcs, házi gyógymód? Tudom, hogy gipszelni kellene de ez nem opció sajnos, így is jóval kevesebb munkám van a vírus óta sajnos nem engedhetem meg magamnak hogy 6-8-10 hétre kiessek a munkából :(



2021. jan. 4. 15:31
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Gipszkesztyű nekem is. Összes ujj és könyékig a karom. Nekem az orvos a gipszlevételről nem mondott semmit, kontroll és gipszcsere lesz 3 hét múlva.

Nektek nem volt csere?

Cserénél ugyanez a gipsz kerül vissza vagy kisebb kötés elég?

Ezeket meg sem kérdeztem, annyira a gipszel voltam elfoglalva, nem készültem gipszelésre, bent derült ki, hogy nincs más megoldás.

Miért kell nekem csere, ahogy olvasom másoknak csak levétel volt. De nekem a papírra is írta, hogy “kontroll és gipszcsere”.

2021. febr. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

Nekem gipszkontroll volt írva 4 hét után, azt hittem leveszik. Hát le is vágták, a doki megvizsgálta, aztán vissza a gipszelőbe és tették fel az új gipszet.

Másnak is van csere.

2021. febr. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Kinek meddig érő gipszet tettek fel? Úgy értem a kötés könyékig vagy vállig ér?

Nekem inhuvelygyulladas miatt hónaljig érő gipszet tettek a kezemre.

2021. febr. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Gipszen kívül segített más is valakinek?

Nekem mindkét karomat gipszelni kellene, orvos javaslatot tett a gipszelésre, de nem egyeztem bele, keresek másik orvost.

2021. febr. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Nekem először a bal kezemben volt, kaptam krémet, fásli, lámpa, injekció, műanyag rögzítő. Csak ideig óráig volt jó. Utána mondta az orvosom, hogy be kell gipszelni, úgy tud legjobban pihenni. Semmilyen kötés nem olyan jó, mint a gipsz, mert abban nem tudod egyáltalán mozgatni, használni. Illetve amit mások is írtak, fel is lesz kötve a karod.

Gipszbe tettek és 2 hét után a másik kezem is fájni kezdett. Előtte is éreztem, már kezelték azt is, de valószínű a folyamatos egykezesség miatt durrant be nagyon.

Az orvos mondta, hogy kivárhatom, amíg a bal kezemről leveszik a gipszet, de azért nem ajánlja, mert ha utána a gyógyult kezemet terhelem csak, akkor megint lehetséges a gyulladás. Ezért javasolta, hogy a másik kezemet is gipszeljék.

Nem kellemes, de logikus, hogy ha mindkét kezed érintett, akkor mindkettőt be kell gipszelni. Ki lehet bírni. Persze segítséggel, mert egyáltalán nem fogod tudni használni a kezeidet. Ujjakat is gipszbe teszik ilyenkor.

2021. febr. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Mindkét kezet nem tehetik gipszbe, ugye? :O

Hétfőn megyek a kórházba durva gyulladassal mindkét kezemben.

Eddig volt lámpa, injekció és fásli is rajta, visszajött mindig.

2021. febr. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írod, több módszert kipróbáltak már nálad.

Ha mindkét karod gyulladt, akkor bizony mindkettőt gipszelni kell, ha más nem segít.

Gipszmester vagyok, tettem már fel sokszor ínhüvelygyulladás miatt gipszet. Pár dupla kézgipszes beteg is volt köztük, akinél mindkét kézben gyulladás volt.

Ínhüvelygyulladásnál a lényeg a teljes nyugalomba helyezés, amit teljesen csakis gipsszel lehet elérni, mert a fásli, műanyag rögzítő nem ad olyan tartást sem és a legtöbben le is veszik.

Nem kell tartani tőle, a gipszelés nem fáj. Viselni kellemetlen, de a gyógyuláshoz sokszor muszáj.

Orvosa válogatja hány hét gipszviselést ír elő ínhüvelygyulladásra, általában 3-6 hét nálunk.

Amire készülj, hogy dolgozni nem fogsz vele, pláne, ha mindkét karodat gipszbe teszik, nyakban rögzítve kell hordani nappal. Legyen veled egy kísérő, vezetni szimpla gipszben sem lehet, mert az összes ujj gipszbe kerül.

2021. febr. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
mire jutottal vegül?
2023. jún. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Mindkét kezemet be kellett gipszelni majdnem 6 hétre anno. Nem volt kellemes, de muszáj volt.
2023. jún. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Ujjakat ugye nem?

Ma kaptam beutalót kórházba gipszelésre, azt mondtàk ha nem teszik most gipszbe (3 hónapja gyulladt) akkor műtét is szóba jön.

Gipszet sem szeretnèk de műtétet sem :/

2023. jún. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!