Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Leforráztam magam, mitől...

Leforráztam magam, mitől tudna gyógyulni a seb?

Figyelt kérdés
Nem hólyagos, meg nem is fáj (ami elég fura...), max. egy picit... Halvány rózsaszínes a seb, és a szőrtüszők látszanak még jobban, vagy nem tudom mik azok (combomon van). A seb széle sötétebb, mint a bőröm. Pár nappal ezelőtt történt, változást nem tapasztaltam az alatt. Mivel nem tartom súlyosnak, és itt ez a járványhelyzet, ezért orvoshoz nem szeretnék menni, mivel nem fáj, meg semmi, max. csúnya. Tanácsokat elfogadok. Köszi!
2021. ápr. 27. 09:47
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja és az eset közben nagyon fájt, utána már nem. És ilyen világos barnát levedzik elég sokat.
2021. ápr. 27. 09:48
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Neogranormonnal kenegesd.
2021. ápr. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 EagleHUN ***** válasza:

Közvetlen forrázás és hőbehatás után hűteni kell a területet utána vannak jó krémek kenőcsök.


[link]

2021. ápr. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
aloe vera
2021. ápr. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. ápr. 28. 10:48
 6/7 A kérdező kommentje:
A net szerint harmadfokú az égési sérülésem... de akkor hogy nem fáj olyan elviselhetetlenül? Mostanra is csak egy kicsit fáj, teljesen elviselhető. Szürke bőrdarabok vannak és sárgát levedzik, azt írják ez harmadfokú a 4-ből, ami elég durva, és még is el vagyok vele. Akkor lehet téved az internet. Pedig nekem elég alacsony a fájdalomküszöböm.
2021. ápr. 28. 10:57
 7/7 EagleHUN ***** válasza:

[link]


"Harmadfokú égési sérülések

A harmadfokú égési sérüléseket teljes mélységű égési sérüléseknek is nevezik. Ezek a bőr külső és alsó rétegét is érintik, tehát mind az epidermist, mind pedig a dermist. Ennek a sérülésnek a tünetei különbözőek lehetnek, de a bőr száraznak, szikkadtnak tűnik. A felszín piszkosszürke vagy nagyon halvány, szenes, pergamenszerű, a képet a szövetelhalás uralja. A seb fájdalmatlan, mert a terület idegvégződései elhaltak. Ezek a sérülések azonnali orvosi kezelést igényelnek - enélkül nem gyógyulnak be. Ilyen mélységű sérülések után a bőr nem regenerálódik, legtöbbször bőrátültetésre van szükség."

2021. ápr. 29. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!