Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ínhüvelygyulladásra jó a...

Ínhüvelygyulladásra jó a gipsz vagy csak időhúzás?

Figyelt kérdés

Inhuvelygyulladas miatt vagyok már 1,5 hete gipszben. 4 ujjam és konyekig a karom.

Dolgozni nem tudok, táppénzen vagyok.

A gipszelés végső megoldás volt, semmi nem segített, ezért egyeztem bele, hogy gipszbe tegyék.

Az orvos és a gipszelő orvos is azt ígérte hogy higyjem el érezni fogom a javulást, a gipsz segíteni fog, nem fog fájni.

1,5 hete tettek gipszbe, pihentetem, nem lógatom, nappal felkötve hordom, éjszaka párnára teszem a gipszet.

Mégis érzem.

Mennyi idő után fog ez javulni?

Elbizonytalanodtam, jól tettem e, hogy engedtem begipszelni.

Azt sem mondta az orvos mennyi ideig leszek gipszben, 3 hét után kell majd visszamennem.

El vagyok keseredve, fáj és a gipsz is nagyon rossz :(



2021. júl. 20. 13:07
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:

Magánrendelésen voltam, onnan háziorvosi beutalót kellett kérnem.

Előző kedden be is mentem, volt fizikai vizsgalat és ultrahang is.

Gennyes gyulladásom volt, így mondta az orvos, hogy műteni kell, addig meg be kell gipszelni. Pénteken műtöttek, antibiotikummal átmosták az inhuvelyt és bemetszést végeztek. Műtét után 3 hét gipsz, szeptember végén veszik le. Nekem mind a 4 ujjamat gipszelték, végig így lesz, mert az ujjakat sem szabad használni.

2021. szept. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:

Update:

Gipszelésbe senki ne menjen bele!

Az önmagában nem oldja meg a problémát, csak sok orvos ezt tudja csak, ha gyulladt, akkor gipszeljük be és pihenjen..

Nekem első körben 3 hétig volt gipszben a kezem. Utána levették, hogy na most aztán jó lesz. Hát nem lett..

Elmentem másik orvoshoz, aki szerint 3 hét gipsz az semmi, nem csodálja, hogy visszatért a gond, másnapra berendelt gipszelésre a kórházba, 6 hét gipsz következett.

Nem lett jó!!

Pestre mentem dokihoz, aki rögtön mondta, hogy műteni kell, nem gipszelgetni csak úgy.

Megműtött, persze utána újra ki kellett húzni 3 hetet gipszben, de így lett jó!

2022. jan. 26. 12:07
 13/32 anonim ***** válasza:

Baromság! Nekem mindkét kezemben volt és 5 hétig voltam gipszben és meggyógyult!

Neked akkor nem jól gipszeltek mert az egész kart kell ilyenkor sajnos, az összes ujjat és végig könyékig. Tilos mozgatni, pihentetni kell és igenis helyrejon az gipszben.

2022. jan. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:

Nekem csak egy kezem volt, gipszbe tettek 4,5 hétre rá vették le és jó lett

Másik kezem azóta volt gyulladva de a gipszelt nem!

2022. jan. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:

Nálam ez volt, csak gipszelgették és végül műteni kellett.

És nem húztam a dolgot, mikor gipszet javasoltak, rögtön belementem!

2022. jan. 28. 14:13
 16/32 anonim ***** válasza:

Nekem mindkét kezemet gipszelni akarják. Ma kaptam beutalót.

Valaki gipsz nélkül is gyógyul?

2022. márc. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
Utolsó! Neked mit csináltak a kezeddel? Milyen kezelések voltak mire azt mondták végül hogy be kell gipszelni?
2022. márc. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem minden létező kezelés megvolt, krém, lámpa, injekcio kúra, fásli, mindenféle tapaszok, műanyag rögzítő. Ma adott beutalót az orvosom, kórházban holnap lesz bent, ott tudnak gipszbe tenni :/

Mindent kipróbált az orvos is, már felmerült egy hónapja a gipszelés, de mivel nagyon nem akartam, tettünk még egy próbát az injekciókkal. Ma viszont mondta, hogy nincs más, gipszbe kell tenni. Mert ha nem, akkor műtét is lehet belőle.

Olvasok mindenhol, hátha, persze tudom hogy az orvos mondott volna mást ha van..

2022. márc. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:

Mi lett végül neked utolsó?

Nekem háziorvos adott kórházba beutalót, szerinte gipszelni fognak.

2022. márc. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
Engem háziorvos küldött kórházba kézsebeszetre. Nekem meg is kell műteni, addig gipszbe tették, ujjak és konyekig a kezem. Majd 2 hét múlva műtenek, utána még 5 hét gipszben..
2022. ápr. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!