Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mitől múlik el az izületi...

Mitől múlik el az izületi fájdalom? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

1 hete voltam egy bulin ahol sokat táncoltam. Azóta eléggé fáj a térdizületem. Javult kicsit de már 1 hét eltelt és még mindig sajog meg belenyilall ha úgy mozdulok.Azóta kímélem de sétálnom kellet többször is kb 1km-t naponta.

A térdem alatt a bal oldalon fáj.



2021. okt. 7. 15:25
 1/4 anonim ***** válasza:
39%
A fekete nadálytő krém hatásos lehet. Viszont csak rövid ideig tart a hatása..
2021. okt. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
28%
Zöldalga tabletta, sok szőlő paprika szilva . A pektin javítja , kamu cápaporc meg zselatin nem használ .
2021. okt. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
66%
Diclofenák taretalmú gyógyszer (Cataflam , Voltaren stb.), már 50 mg is kiválóan csökkenti kb. 1-1,5 napra a fájdalmat.
2021. okt. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Rokonnak segitettem épitkezésben, jól meghúztam az egyik térdem, napokig alig birtam menni. Kenegettem diclofenaccal, nem sokat segitett, a legtöbbet az ért, hogy tépőzáras neoprén térdvédőt csatoltam fel, ez rugalmas, és nagyon jól tartja, meg melegiti is. Két-három napig hordtam és elmúlt a fájdalom, meg zöld lóbalzsammal kenegettem is néha, de a pihentetés meg a térdvédő ért a legtöbbet. Az a fajta jó, amiben nem belebújtatni kell a lábad hanem kétoldalról egymásra hajtva össze lehet tépőzárazni. Nagyon sokat segít, ha néha meghúzódott a térdem hosszabb-megerőltetőbb kerti munkáknál, több napig szoktam kinlódni, ezentúl mindig rárakom a térdvédőt. Ja és ezt neten vagy gyógyászati segédeszköz boltban érdemes venni, ahol fel tudod próbálni mert több méretben van, nekem az átalgos méret kicsi volt, jó hogy felpróbáltam. Érdemes beszerezni, ha sétálnod is kell, jól tart, rugalmas, és máskor is lehet ilyen hirtelen térd problémád, és akkor kéznél a megoldás.
2021. okt. 17. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!