Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Részleges bokaszalag szakadáss...

Részleges bokaszalag szakadással mikor lehet felkelni, terhelni?

Figyelt kérdés

2019. jan. 7. 11:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
34%
Egyből. Csak túlerőltetni nem szabad. Pl ne most akarj maratonra készülni.
2019. jan. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Eléggé fáj ha ráállok. Az nem baj ? Attól terhelhető? Dolgozni mikor mehetek? Mikor vezethetek?
2019. jan. 7. 13:07
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon fáj akkor pihenj inkább. Nekem szerencsére sose szakadt el, mindíg csak kifordult a bokám. Volt osztalytársam simán mászkált vele iskolába, járt edzésre de úszni. Igazából mindent lehet vele csinálni de ha nagyon fáj akkor ne szenvedj, ezt te érzed.
2019. jan. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Hát eleg unalmas csak feküdni. Viszont ráállni nem nagyon tudok.
2019. jan. 7. 17:18
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem meg 4-8 hét és az meg lesz több hónap is, mire tökéletes lesz. Legalább van rajta rögzítőfásli ?
2019. jan. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Mankód nincs? Szerintem mindenképp szerezz be, úgy tudsz tehermentesítve járkálni, és ha már kevésbé fáj, óvatosan terhelni.
2019. jan. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Fel lehet vele kelni,nekem is volt,de pihentesd sokat felpolcolva. Arra figyelj hogy ne mmozgasd oldlirányba a lábfejed. Kaptál rá rögzítőt? Fűzős és két pántot kell keresztben átvezetni a talpad alatt és az oldalán rögzíteni. [link] Nekem akkor ilyesmit írták fel, úgyhogy nem volt drága.

Gyakorlatilag csak fürdéshez vettem le (elvileg két hétig azt sem lehetett volna). Azért 6 hét után lényegesen jobb lesz már, kitartást!

2019. jan. 8. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Terhelni ne terheld, csak óvatosan!
2019. jan. 8. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Igen kaptam rá rögzítőt és mankót is. Én azt gondoltam ez nem annyira komoly baleset hogy hetekig kell pihentetni. Már jövő héten vezetni akarok meg dolgozni. Felpolcolni milyen magasra kell ?
2019. jan. 8. 05:37
 10/15 anonim válasza:
100%
Pihentesd! Szigoruan! Egy hetig minimum ne allj ra, csak mankoval kozlekedj vagy ha az nincs akkor ugralj a lakason belul. Ha fekszel polcold fel, nem kell magasra, erezni fogod hogy esik jol. Masodik hettil is csak fokozatosan kezdd el mozgatni, par napig meg akkor se allj ra, nagyjabol a harmadik napon ha elkezded terhelni az ugy okes, de ott is mankoval eloszor es csak kicsit terheld. Aztan par nap utan elhagyhatod a mankot. A lenyeg a fokozatossag! Ne vicceld el, mert utána sokaig fogod szivni...
2019. jan. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!