Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mit lehet tenni rossz korházi...

Mit lehet tenni rossz korházi műtét után ?

Figyelt kérdés

Feleségemnek olyan 3 hónapja balesete volt üveg ajtóval és a kezén a hosszútenyér izom elvágódott.


A műtétet elvégző orvos oda vissza ódákat zenget hogy fölösleges izom és fölösleges fel tárni az izom véget ezért csak össze varta a sebet és kész.


Nos utólag egyre inkább érződik annak hogy csak kőkemény lustaság és keleti orvosi inkompetencia végett történt ez a döntés hozatal.


Az a gond hogy konrétan az izom vég amit ugye a sebész képtelen volt megtalálni a nagy inteligenciájával konkrétan kidudorodik a csuklóján és meglehetősen fáj neki , ráadásul ugye kéz mozgatásra az izomvég "keresi" az izom szálat a bőr alatt és meglehetősen kellemetlen és fájdalommal járó procedúra.

Ergo csak fel kellett volna tárni és össze kötni az izmot....


A kérdésem adott ,lehet bármit tenni ezek után ?

Beperelhetem vagy (ha már ebben a rendszerben azt se lehet) panaszt tehetek valahol ?


Elnézését a hangnem ért de egyszerűen dühös vagyok mert nyugati korház kötve hiszem hogy ezt így hagyták volna.


Papíron ideget nem ért sérülés, viszont tenyerén alig érez valamit.....


2022. júl. 12. 09:45
 1/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy ez a döntés miért így született, de mindenesetre újra el kell menni orvoshoz és neki elmondani, hogy nemrég ezt így hagyták, volt-e ennek negatív hatása, emiatt rosszabbodhatott-e az állapota, illetve ezzel mit lehet kezdeni. Utána lehet panaszt tenni.
2022. júl. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én úgy sejtem, h kell találni olyan bátor orvost aki meri írásban adni, h igazatok van és ezen szokott leginkább lemorzsolódni az ember.


Amúgy _elvileg_ a betegjogi képviselőnek ez lenne a dolga, de _gyakorlatilag_ országosan van belőlük 20 db, gondolhatod, h mennyit érnek :((


Nyomásgyakorlásra még a sajtót lehetne használni legvégső esetben, de előbb konuzltálj zért ügyvéddel ennek a módjáról...

2022. júl. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szakmailag annyit tudok hozzátenni, hogy valóban felesleges izom, nem szoktuk rekonstruálni, ha nagyon szétmegy. Egyrészt nem fog meggyógyulni sem, olyan rossz a vérellátása, másrészt ahhoz hogy megtaláld a végeid, sokkal nagyobb feltárást kell alkalmazni, ami cost-benefit arányban azért nem olyan jó.

Inkább amin elindulnék, az a érzéskiesés, emiatt érdemes lenne újra felkeresni az intézetet.

Elmarasztalni nem fognak senkit elmarasztalni per esetén, ugyanis a palmaris longus rekonstrukciójának elhagyásával nem követett el szakmai hibát. Próbáljatok meg inkább békés megoldára törekedni, akár másik orvosnál. Nézzék meg, ha szükséges készüljön egy ENG vizsgálat az érintett idegről, majd annak függvényében szülesssen döntés a további dolgokról.

2022. júl. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!