Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Van olyan, aki gipsz nélkül...

Van olyan, aki gipsz nélkül is meggyógyult az ínhüvely gyulladásból?

Figyelt kérdés

Rendkívül macerás most nekem elmenni orvoshoz, onnan meg kórházba. Vezetni nem tudok így, segítségem nincs, kb egy cipőt se tudok felhúzni, és más bajom is van. A lényeg, h meg szeretném úszni a gipszelést. Ha felkötöm a karomat, és tényleg nem csinálok vele semmit, akkor így is meggyógyulhat?

A kérdést is a másik kezemmel, 1 ujjal pötyögtem be.



2023. máj. 8. 10:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem volt inhüvely gyulladásom, - gipsz nélkül 2 hét alatt elmúlt! Pihentettni kell és gyulladásgátló krémmel kenegetni.
2023. máj. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csak gipszben gyógyult. Én sem akartam először.

Hiába kötöd fel, attól még be tud mozogni. Gipszben kicsit sem tud mozogni, ezért is ajánlott begipszelni, ha más nem segít.

2023. máj. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Én nem mentem bele, aztán végül mégis gipsz lett a vége. Ez van, ez így gyógyul meg mozgás nélkül.

Viszont kb 1,5 hét gipsz után már nem fájt.

2023. máj. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Mi lett végül?

Nekem gipszbe kellett tenni, tegnap óta vagyok táppénzen.

Viszont azt mondja az orvos, hogy a gipszben el fog múlni a fájdalom.

Nem jó a gipsz nyilván, az egész kezemet begipszelték ujjakkal együtt, viszont így pihen normálisan, nem tudom használni.

2023. máj. 17. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem jutottam el orvoshoz, így nem lett begipszelve, de kb 10 nap után nagyjából rendbejött. Csuklórögzítő, voltaren krém, diclac gyógyszer, hideg borogatás + felkötöttem, nem mozgattam. Még nem tökéletes, de már nem fáj.
2023. máj. 19. 07:40
 6/20 anonim ***** válasza:

Nekem dettó ugyanez volt. Mindent kipróbáltam, aztán mivel folyton visszajött tavaly december óta, most áprilisban elmentem magán orvoshoz.

Először tett fáslit és hetente injekció.

Aztán kaptam karfelkötőt, amit tényleg viseltem is.

Onnantól voltam táppénzre kiírva 2,5 hétig.

3.hétre jobb lett, óvatosan lehetett már elhagyni a felkötőt és a fáslit.

Eltelt 1,5 hét kb és újra fajt.

Akkor mondta az orvos, hogy nem tud mást, be kell gipszelni hogy teljes nyugalomban legyen.

Most egy hete gipszeltek.

Ha visszajön sajnos nem segít más.

2023. máj. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Szia!

Pest vagy vidék?

Én Debrecenben voltam a kórházban kézsebésznél.

2 hónapja tart nálam a gyulladás. Túl injekción, fásli, gyógyszer.

Ma kiírt gipszelésre, reggel kell bemennem.

Annyit tudok, hogy 6 hétig leszek gipszben és segédeszköz boltban már ma vettem karfelkötő hevedert, ezt kérte, hogy kezdjem is el hordani már rögtön.

Mennyire lesz rossz a gipsz?

Alkar vagy ujjak is? Ezt az ijedtség miatt nem kérdeztem :(

De sokaknak az összes ujjat gipszelik. Attól is tartok. Nem is láttam még olyan nagy gipszet :(

2023. máj. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Sopron. Nekem 4 ujj és konyekig.

Ujjakat így lefelé hajlitva gipszelik be.

De olyan is van akinek ujjakat nem teszik gipszbe.

Nem egy leányálom de kibírható.

Nekem rögtön teljes gipszet tettek, van akinek először sin van.

Itt igyekeztek kényelmes gipszet csinálni. Gipsz alá puha kötés került nekem, jól bélelt.

2023. máj. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Akinek gipszelték, légyszi válaszoljatok pár kérdésre.

Gipszelés előtt állok. Jobb kezem, négy ujjamat és könyékig a kezemet kell rögzíteni.

Ma szóltam a beutalás után rögtön a munkahelyemen. Ma szabadnapot vettem ki a kontroll miatt.

Nem készültem ilyenre hogy be kell gipszelni, a főnökömnek mikor mondtam kérdezte hogy oké de meddig kell akkor táppénzen lennem.

Ugye nem tudtam megmondani :/

Viszont az orvos mondta hogy dolgozni nem mehetek mert a gipszelt kezem teljesen kiesik, fel kell kötni, ezt már hordom is.

Háziorvos azt mondta kb 2 hónappal számolhatok.

Mennyire lesz rossz maga a gipszelés?

Utána hamar szárad vagy várni kell?

Hamar meg lehet szokni?

Azért a 4 ujj miatt is félek mennyire lesz rossz :/

2023. jún. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

9-es vagyok.

Én sem tudtam előre, bementem kontrollra reggel, mentem volna utána dolgozni. Aztán a doki közölte hogy gipszeljük be, nem tud mást.

Mondom oké az mennyi idő mert várnak bent. Aztán mondta hogy innen már biztos nem megyek dolgozni mert ez végig táppénz a gipszeléstől.

Nekem 6 hétig lesz gipszben, szinten 4 ujjam es konyekig.

Elsőre ijesztő volt, az egész kezed óriásinak tűnik a gipszben. Furcsa lesz a pozíció, nekem hajlitva van a 4 ujj es úgy gipszelve.

Én úgy voltam vele hogy ez van, muszáj a gipsz, ki kell bírni.

Gipszelés után nekem kb 15 percet vártak, aztán kötik fel es mehetsz haza.

Kísérő kell.

1-2 hét gipszben pihentetés után nem fog már fájni a kezed, gondolj erre. Ezt nekem is a gipszelo orvos mondta hogy tudja nem jó ekkora gipsz de hamar elmúlik a fájdalom.

Jobbulást!

2023. jún. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!