Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Be fognak fektetni a kórházba...

Be fognak fektetni a kórházba két gipsszel?

Figyelt kérdés

Mentő hozott be, úgy néz ki mindkét lábam eltört, röntgen eredményre várunk.

Ilyenkor tényleg nem lehet hazamenni?

Meddig kell bent lenni?


2023. szept. 7. 13:23
 1/8 anonim ***** válasza:

Július végén tört el a bal bokám két helyen és a jobb sípcsontom plusz lábfejem.

Mentővel vittek szintén.

Röntgen után vittek is gipszelni, elsőre a balt térdig, a jobb lábamat combig begipszelték. Mondták hogy ezzel haza nem engednek, vittek fel osztályra.

Ott katéter, lábaimat meg magasra polcolták.

Másnap volt újra röntgen, ahol kiderült hogy a jobbra is elég térdig a gipsz.

De bent tartottak 6 napig. 7. nap reggel toltak a gipszelőbe, tettek fel zárt gipszeket és akkor mehettem haza.

Nekem mondtak hogy két lábnál nincs járógipsz, végig fekvőgipszem lesz.

Most már csak egy lábam van gipszben de azt végül műteni kellett.

2023. szept. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Be. Én is átgipszelésig voltam bent. Nekem van járó viszont. Mindkettőn sarok van. De csak járókerettel mehetek.
2023. szept. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen.
2023. szept. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Egy hétig voltam bent végül. Már járógipsz van mindkét lábamon, terhelni csak mankóval lehet és kis időre.
2023. szept. 16. 14:03
 5/8 anonim ***** válasza:

Sarok van neked?

Nekem az, de nagyon instabil vagyok.

Hogyhogy kaptál mankót?

Engem csak járókerettel engednek menni, de azt is csak itthon, kontrollra csak tolószékben mehetek.

Meddig leszel gipszben?

Kezd reggelente hideg lenni, én öltözni alig tudok a gipszekkel, lábfejben hatalmas mindkét gipsz így sarokkal együtt.

Verhigitoert menni kell háziorvoshoz is nekem, nem fogadja el, hogy más megy érte. Neked ez hogy van?

2023. szept. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Utolsó: sarok van mindkét gipszen. De nekem mikor gipszeltek, mondta az orvos, hogy azért kapom, hogy mosdóba és szükséges helyekre ki tudjak menni, de azonkívül nem terhelhetem nagyon.

Lábfejnél nekem is nagy a gipsz, szerintem ez ilyen. Nekem lábujjak látszanak felül de alatta is gipszben vagyok, nem szabadok az ujjaim.

Bal lábam 6 hétig lesz gipszben, a jobb ami problémás mert olyan a törés hogy 12-13 hétig gipszben kell lenni.

Háziorvos nekem miután jöttem haza a kórházból adott időpontot a rendelés végére. Ő csak megnézte a gipszeket és kiírta a verhigitot.

Nap nagy részében felpolcolva vagyok hiába járógipsz elméletileg.

Kontroll nekem a 6. héten lesz, bal lábamról leveszik a gipszet, a másikat meg átgipszelik.

2023. szept. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Sarok van mindkét lábamon igen.

Nekem hónaljmankó van. De csak mosdóba tudok kimenni.

Kontrollra is pl tolnak, nem szabad nagyon terhelni.

Nekem kijött a háziorvos. Átgipszelés után is kijött, nem kellett így bemennem.

2023. szept. 30. 14:55
 8/8 anonim ***** válasza:

Traumán vagyok, mindkét lábam gipszben. Két napja kerültem be, gipszelőből kérdés nélkül vittek osztályra, az orvos bent akar tartani egy hétig.

Saját felelősségre ment így valaki haza?

2023. szept. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!