Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Bokasérülés mit tegyek?

Bokasérülés mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tegnap elestem véletlenül, a bokám befelé fordult. Rá tudtam állni de bedagadt kívül belül, folt nincs rajta. Most is tudok járni, de lassan, mozgatni is tudom, mérsékelten fáj ha mozgatom. Éjjelre felpolcoltam, most fáslizom, krémezem, nem lett éjjel se jobb se rosszabb. Mennyire lehet nagy a gáz? Egy hete van új munkahelyem (iroda) félek orvoshoz menni nehogy begipszeljék, muszáj mennem dolgozni, valahogy bebicegek holnap. Miből tudnám ha nagyobb gáz lenne?
2023. szept. 17. 08:30
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:

Márpedig menj el orvoshoz még ma. Traumatológiai ügyeletet keress. Ha esetleg törés vagy szalagszakadás van akkor az rosszul fog gyógyulni várhatóan, és egy életre megnyomorítod magadat.

Ránézésre még egy orvos sem tudja megmondani, mi a helyzet.

2023. szept. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
És ha gipszelni akarják visszautasíthatom?
2023. szept. 17. 08:40
 3/30 anonim ***** válasza:

Pár napos gipszet kapsz esetleg, ha komolyabb a dolog. Utána mehetsz vissza, mert levágják rólad. A komolyabbak általában nagyon feldagadnak és belilulnak. Ha törés, az azért veszélyes, mert bele is lehet halni ha nem fixálod, pihenteted és vérhígítót is szoktak rá szedni. Volt egy lány, aki végtagtörésbe halt bele. Úgyhogy mennyire súlyos, ezt csak egy orvos tudja megállapítani. (sürgősségi osztály)


Mellékesen, inkább bokaszalag húzódás gyanús nálad a dolog.

Súlyosabb esetben rándulás/zúzódás is előfordulhat.

Nehéz lesz így járni, egy rossz mozdulat és a laza szalagok miatt még nagyobbat eshetsz, így aztán tényleg komoly lesz a probléma.


A gyógyulás nagyon lassú, több hét, ha egy rándulást összeszedsz.

Polcolás, pihentetés, lábfej/bokatorna fog rajta segíteni.

2023. szept. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:

#2

Magad ellen játszol, mert egyfelől könnyebben rásérülhetsz, másfelől a munkáltatónak is az jöhet le, hogy felelőtlen vagy és sokkal inkább ürügy lehet a próbaidő alatti elbocsájtásra.

2023. szept. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:

- különösen oda kell figyelni a helyes járásra

- a láb elé kell nézni

- a bokát támasztó magas szárú cipőben kell járni


[link]

https://www.youtube.com/watch?v=OGoMRGVhAkc

2023. szept. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
50%
helyes járás: sarokra érkezni, talpon végiggördülni, a lábfej belső oldalán járni
2023. szept. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

#5-6

Ez mind szép és jó. De akkor is megtörténhet a baj. Hál'a a tökéletes magyar járdáknak, falun pedig a kezeletlen közutaknak valamint sokszor annak, hogy hiába épült meg a kerékpár út, a kerékpárosok a járdát is kerékpárútnak használják és bizony nagyon sokszor a gyalog közlekedőnek kell (szinte) arrább "ugrania" a kerékpáros elől, mert a kerékpáros az út helyett a telefonjával bíbelődik, továbbá a kutyasétáltatásnál az állat is elránthatja a delikvenst, amiből sérülés lehet.

2023. szept. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Én füvet nyírtam, ami kitakart egy vakondtúrást, abban botlottam el.
2023. szept. 17. 10:16
 9/30 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy, mint ahogy az autósnál, kerékpárosnál, gyalogosnál is van primitív fajta. Én például az esetek nagy %-ban betartom a szabályokat, rendelkezek a szükséges kötelezőkkel, odafigyelek másokra és nem a telefonommal bíbelődök. De ugye mindenki magából indul ki.
2023. szept. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Szerencsére eddig nem vészes, talán a dagadás is lejjebb ment. Fáslizom, polcolom, jégakkut teszek rá néha, diklofenákkal kenem. Ha nem javul megyek orvoshoz. Tudom, most sem ártana amúgy, tisztában vagyok vele.
2023. szept. 17. 10:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!