Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ínhüvelygyulladás és csonthárt...

Ínhüvelygyulladás és csonthártyagyulladás esetén mekkora gipszet kaptatok?

Figyelt kérdés

Mar bajlodtam vele hónapokig mire orvoshoz mentem.

kiderült ha előbb megyek kézsebészhez akkor nem kellene most 6 hétig gipszben lennem nyakig.

Előtte privát orvos fáslizta és hetente jártam injekciora.

Aztán beutalt kezsebeszhez.

Az egész kezemet be kellett gipszelni, majdnem hónaljig.

Azt hittem konyekig lesz de a gipszelőben közölte az orvos hogy nem, így kérte a kezsebesz:(

Felrakták, utána rám lett kötve nyakba és testre, sírva jöttem ki.

Gipszelés után vissza dokihoz és ott mondta hogy ha nem lett volna ennyire húzva a kezelés akkor adott volna könyékig érőt de ha szeretném hogy gyógyuljon akkor nem szabad most használni, amit csak ekkora gipszben lehet elérni :(

Járt valaki így hogy ekkora gipsz kellett?

A háziorvos is teljesen leült mikor látta milyen nagy gipszet kaptam.


2023. okt. 7. 13:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekem csak inhuvelygyulladas de műtöttek. Tudtam hogy utána gipszben lesz, előre mondta az orvos hogy könyök fölé 90 fokban fogja gipszbe rakni.

Amíg bent voltam egy másik inhuvelygyulladast műtöttek, konyekig ért a gipsze. De ő már gipszben feküdt be eleve.

Ez szerintem esetfuggo kinek meddig kell begipszelni.

2023. okt. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ezt itt mi nem tudjuk megmondani.. nem látjuk a felvételeket sem és pl én egészségügyi dolgozó vagyok, trauma, kézsebeszet és ott aki bent fekvő ezzel mert műtik, van akinek konyekig van gipsze ujjak nélkül, van aki konyekig ujjakkal és olyan is akinek derékszög gipsz van hónaljig.. állapotfüggő meddig kell rögzíteni hogy gyógyuljon.

Műtét nélküliekre ugyanez igaz.

Sőt olyan is van aki x hétig hónaljig gipszben van és utána meg x időre már elég az alkargipsz.

1-2 betegnek meg mindkét karja gipszelve van emiatt, igaz az ritka. Na az az igazi szívás.

Jobbulást!

2023. okt. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Rögzítve van hónaljig a kezem gipszben. Gipszelést megelőzően már mondta az orvos, hogy ekkora gipsz lesz.
2023. nov. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!