Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Kérhetem, hogy öljenek meg?

Kérhetem, hogy öljenek meg?

Figyelt kérdés

Szóval, sok balesetet látok, hogy túléli az illető de lerokkan elveszti a végtagját lebénúl stb stb, nem tudja azt az életet élni amit ezelőtt, és a kérdés, hogy ha én is olyan szerencsétlen vagyok, hogy túlélek egy csúnya balesetet és szarul jövök ki lerokkanok vagy lebénulok stb, akkor kérhetem azt az orvosoktól, hogy öljenek meg? Mármint én nem akarok így tovább élni és inkább kapcsoljanak le a gépről vagy bármi?

Van ilyen lehetőség egyáltalán?



2023. okt. 27. 16:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ilyen lehetőség, itthon legalábbis.
2023. okt. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Szolovjov ***** válasza:
57%
Nincs rá lehetőség. Az életet csak Isten veheti el. Persze ez így képmutatás, mert akkor az állatokat miképp lehet elaltatni.
2023. okt. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
35%
Eutánzia?
2023. okt. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Igen, külföldön már engedélyezték az eutanáziát pár országban, de idehaza nem igen terjedt el.
2023. okt. 27. 16:42
 5/15 anonim ***** válasza:
95%
Ha kéred, azzal a segítő, bármilyen mértékben is segít, bűncselekményt követ el.
2023. okt. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
De valami nyomtatványra gondoltam ami védi az orvost, hogy a te utasításodra tette amit tett, tehát te kijelented, hogy lemondasz az életről önszántadból mert nem szeretnél tovább íly módon élni
2023. okt. 27. 16:46
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

6


Nincs ilyen. Elvétve akad egy-egy ilyen ország, ahol ezt lehet.

2023. okt. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Ausztrália, Kanada, Franciaország pont köztük van
2023. okt. 27. 16:51
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

A cselekvőképes beteget megilleti az ellátás visszautasításának joga. Megölni nem fogják, legfeljebb belehal a kezelés hiányába.

A beteg megtagadhat minden olyan ellátást, amelynek elmaradása esetén súlyos vagy maradandó egészségkárosodás következne be, de csak köz- valamint magánokiratban, illetve írásképtelensége esetén két tanú együttes jelenlétében.

Megtagadható az olyan életfenntartó, életmentő beavatkozás is, amikor valaki gyógyíthatatlan betegségben szenved és betegsége következtében önmagát fizikailag ellátni képtelen, illetve fájdalmai megfelelő gyógykezeléssel sem enyhíthetők.

2023. okt. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Vannak országok, ahol ez engedélyezett, de ott sem egyszerű. Bizonyítanod kell, hogy gyógyíthatatlan betegségben szenvedsz. A leleteidet felülvizsgálják, és csak azután engedélyezik.
2023. okt. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!