Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Kérhetem, hogy öljenek meg?

Kérhetem, hogy öljenek meg?

Figyelt kérdés

Szóval, sok balesetet látok, hogy túléli az illető de lerokkan elveszti a végtagját lebénúl stb stb, nem tudja azt az életet élni amit ezelőtt, és a kérdés, hogy ha én is olyan szerencsétlen vagyok, hogy túlélek egy csúnya balesetet és szarul jövök ki lerokkanok vagy lebénulok stb, akkor kérhetem azt az orvosoktól, hogy öljenek meg? Mármint én nem akarok így tovább élni és inkább kapcsoljanak le a gépről vagy bármi?

Van ilyen lehetőség egyáltalán?



2023. okt. 27. 16:37
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
46%
Az újraélesztést visszautasíthatod előre.
2023. okt. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Elmész egy olyan országba, ahol engedélyezett az eutanázia és kész.


Ha nem tudsz menni, és nem visznek, na, akkor van szívás, mert élned kell tovább :(


Nálunk (Svájc) legális, úgyhogy ha bármi olyan bajom volna, élnék a lehetőséggel.

2023. okt. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
69%
Legyen legális az eutanázia Magyarországon is!
2023. okt. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Épp az eutanázia magyarországi engedélyeztetésért küzd Karsai Dániel jogász aki az ALS-betegségben szenved- ez a betegsége volt Stephen Hawkingnak is. Most novemberben lesz az általa indított per egyik tárgyalása az EU emberi jogi bíróságán. Karsai Dániel azért is indított pert ezügyben, mert a magyar jogszabályok értelmében külföldön sem tudja az eutanáziát kérni, hiszen az elvégzése bűncselekmény, és simán börtönbe mehet évekre az külföldi orvos, aki ezt elvállalja.

Viszont a gyógykezeléseket (műtét, terápia, rehabilitáció stb.) itthon is visszautasíthatja a páciens.

2023. nov. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
A 14-es válaszoló vagyok. Itt van egy jó cikk a témában: [link]
2023. nov. 1. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!