Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Futás közben megfájdul a...

Futás közben megfájdul a sípcsontom. A túlsúlytól lehet? 83 kg vagyok és 172 cm magas.

Figyelt kérdés
Ha többet futok (csak kocogás), mint azt rendszeresen szoktam, tehát mondjuk többet mint fél óra, vagy 3 km, nyilaló, napokig tartó fájdalom jelentkezik a sípcsontom környékén. Amíg el nem múlik, nem tudok újból futni, de még a lépcsőzés is fájdalmas másnap. Vajon csak a túlsúly okozza ezt a problémát, vagy valamilyen más, ortopéd jellegű okot kell keresnem? F/21

2013. júl. 18. 22:46
 1/7 anonim ***** válasza:
64 kg az ideális testsúlyod. kb 20 kg ot cipelsz minden pillanatban feleslegesen az izmaidon, a gerinceden. Ennyivel többet kell dolgoznia a szívednek, a tüdődnek, a vesédnek. És már 21 évesen nem bírsz futni, de még kocogni sem. És még kérdezed?
2013. júl. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

-túlsúly

-edzetlenség

-rossz cipő


Ezek mind és külön-külön. Ugye rendes futócipőt hordasz, nem valamilyen edzőcipőt? Olyant, amit hozzáértő eladó ajánlott szaküzletben a te lábadhoz? Cseréled 1000 kilométerenként?

2013. júl. 19. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Még egy ok: nem hagyod rendesen begyógyulni a csonthártyagyulladást. Nem akkor kell futni menni, amikor már éppen nem fáj, hanem még egyszer annyi idő múlva. Tehát kétszer annyi ideig pihentesd, mint amíg fájdalmat érzel.


Szóval rengeteg ok van, mielőtt ortopédiára gondolnál.

(Az előző)

2013. júl. 19. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az ortopédiának annyi értelme lenn ( a kezelésen túlmenően ), hogy szakember magyarázná el a teendőket. Ha őneki sem hiszi el a kérdező, akkor marad a fájdalom. Mit marad? Rosszabbodni fog..
2013. júl. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Nem hiszem, hogy bármilyen kalkulátor meg tudná mondani az ideális súlyomat. A 63 kg számomra nevetséges. Most 83 kg vagyok, S-es méretű ruhákat hordok, és nem feszülnek. Ránézésre senki sem mondaná azt, hogy túlsúlyos, vagy kövér lennék. Körülbelül 5 kg-ot szeretnék fogyni, annál többet nem lenne értelme.

2013. júl. 22. 21:14
 6/7 anonim ***** válasza:
Mondtam én, hogy egyes kérdezőknek csak jót lehet válaszolni. Pontosabban csak azt, amit hallani szeretnének. Köszönöm, hogy nem pontoztál le. Mert azt is szokták...
2013. júl. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2013. júl. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!