Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Fekvőgipsz 4 hétig?!

Fekvőgipsz 4 hétig?!

Figyelt kérdés
Eltört a bokám és a sípcsontom, begipszeltek, de nem csak térdig, hanem az egész combom is gipszben van. A doki 4 hét fekvőgipszet mondott..nem túl sok ez egy kicsit? És az hogy egy boka és sípcsonttörés miatt ágyékig begipszelnek?? A fekvőgipszhez kaptam mankót, hogy legalább a mosdóig ki tudjak menni, de nem tudom kivonszolni magam, olyan fájdalmaim vannak. Jelenleg üvegbe vizelek, és mindent behoznak nekem, de ez 4 hétig tarthatatlan. Jobb lesz? Volt már valakinek ilyen?
2013. aug. 26. 08:27
1 2 3 4
 21/39 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom hogy lesz majd. Mikor jöttünk vissza a kórházba, úgy nézett ki a dolog, hogy az egyiket fogtam a másik oldalamon meg a párom állt és így mentünk be..de nagyon keveset kellett csak sétálni, mert a kapuban állt meg. A karom elvileg 6 hétig lesz gipszelve, úgyhogy elég sokáig. Azt sem gondoltam volna eddig, hogy ujjtörést majdnem könyékig begipszelnek. A kisujjam és a gyűrűs tört, de a középsőt is hozzágipszelték..
2013. szept. 3. 16:49
 22/39 anonim ***** válasza:
Igen, sajna az ujjtörést azt úgy szokták gipszelni, már tapasztalt gipszes vagyok én is amúgy :) Volt ujjtörésem 2x, lábközépcsont törés, Achilles-szakadás, combcsonttörés, kislábujj-törés, könyöktörés. Gyerekkoromban állandóan gipszben voltam :)
2013. szept. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 A kérdező kommentje:
Hű, az nem semmi :/ Én most a suli miatt leszek gondban..egyetemre, ha még be is tudnék valahogy zh-zni majd, nem tudok írni a gipsz miatt. Remélem ez nem azt jelenti, hogy nekem ez a félév el sem kezdődik :S Nálunk elég korán kezdődnek a zh-k mindig..
2013. szept. 3. 18:14
 24/39 anonim ***** válasza:

Mivel a hüvelyk- és a mutatóujjad szabadon van, lehet vele írni, ha csúnyábban is, csak kicsit gyakorolni kell. Én gimiben bal kézzel is megtanultam írni, pont egy törés miatt. Jó, úgy-ahogy, de akkor is.


Na látod, próbálgasd az írást vagy a másik kezeddel vagy a gipszessel. legalább lefoglalod magad. Ezzel órákig elszórakozhatsz.


De a kezeden meg úgyis csak 6 hétig lesz gipsz, ettől mehetsz egyetemre. Mankózni meg fogsz tudni, nyugi, kitartás!

2013. szept. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
Nos, jobb már valamivel, szokod a helyzetet? Holnap hazamehetsz akkor? Jobbulást!
2013. szept. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 A kérdező kommentje:

Köszönöm kérdésed, délelőtt hazahoztak :) Itthon is feküdni kell, de azért jobb, mint a kórház sokkal. Egész jól elvagyok most, tv-zek, netezek..A mankózás egyedül nem megy a kezem miatt, csak a barátnőm segítségével.

Kérdeztem a dokit, hogy nem kaphatnék-e majd könnyített gipszet, mert a mostani nagyon nehéz..még az alkaromon is nehéz, de az még oké. De a lábamon tényleg iszonyat nehéz. De sajna nem ajánlotta, azt mondta szerinte jobb a hagyományos gipsz, mert jobban fixálja a törést, elvileg a könnyített nem olyan stabil. Neked a töréseid közül mindig hagyományos volt, vagy volt könnyített? Kezemre kérhetnék, azon gondolkodom, érdemes-e.

2013. szept. 6. 13:07
 27/39 anonim ***** válasza:
Nekem mindig rendes gipsz volt, ismerőseim közül volt már párnak ez a mai színes, könnyített. Lábra biztos megéri, ha a doki engedi már. És azt mondták, meddig kell gipszben lenned?
2013. szept. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 A kérdező kommentje:

Hát sajnos a lábamra nem javasolta, emiatt, hogy nem olyan stabil elvileg :/ A kezemre szeretnék.

A lábamra szeptember 30-án kapok járógipszet, onnantól nem tudom, az még mennyi idő lesz.

A kezemnél a gipszlevétel október 3.

Most hogy ránéztem a naptárra,és szembesültem vele, jó soknak tűnik..

2013. szept. 6. 19:49
 29/39 anonim ***** válasza:

Húúú, nekem ilyen sok ideig sohasem volt gipszem.


A súlya miatt biztos jobb ez az újfajta. Mondjuk a lábam csak térd alattig volt mindig gipszelve, kivéve, mikor a combom törött el, de akkor meg mindegy volt, azzal a gipsszel nem lehetett mozogni egyáltalán.


Lehet a kezedre érdemes megpróbálni az újfajtát.

2013. szept. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:

Üdv kérdező!

Nekem is volt már sípcsonttörésem,lábujjtól combtőig begipszeltek.

Szóval a legfontosabb,hogy ne hagyd el magad,akkor sem,ha most csak feküdni tudsz.Ne hanyagold el magad.Legyen rendszeres napirended,mit fogsz csinálni a köv.napon. Öltözz fel minden reggel az ágyban is legyen rajtad vmi.Én először annyira elhagytam magam,hogy meztelen feküdtem a takaró alatt,mondván vécére sem tudok kimenni,akkor meg bugyi is minek.Nem igaz,hülyeség volt,rájöttem aztán.

Segíts házimunkában is olyanokat,amiket fekve is tudsz csinálni. Mondjuk krumpli,vagy zöldségpucolás.Bár a kezed is gipszben van,nem tudom, ez menne-e. Vagy akkor bármi,amit tudsz így segíteni.

Aztán olvasás,tanulás,mindig legyen napirended,hogy mit fogsz elvégezni. Hidd el,így könnyebben elmegy majd az a pár hét idő.

Jobbulást!

2013. szept. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!