Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ma tették fel a könnyített...

Ma tették fel a könnyített gipszet, de úgy érzem szoros. Hogyan tudom eldönteni, hogy tényleg szoros, vagy csak ennyire kell, hogy tartsa a csontokat?

Figyelt kérdés
Egyelőre úgy érzem, hogy nem fogok kibírni 4 hetet ebben. Rettentő szorosnak érzem. És ráadásul ez a fizetős volt, nem is szeretném csak úgy levágatni ha nem muszáj. Volt már valakinek ilyen? Meg fog szűnni a feszülés? Nem áll a vérkeringés? Vagy mit csináljak? Várjak, de meddig?

2013. nov. 28. 14:58
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Jól tetted, hogy visszamentél, legalább nyugodtan tudtál aludni! Okos döntés volt.


Fekvőgipsznek mindenképpen elég a hagyományos gipsz. Azzal úgysem mászkálhatsz. Nekem a járó is normál gipsz volt, nehéz volt, húzott, de azért kibírható.


Mennyire komoly a sérülésed? Mit csináltál a lábaddal?

2013. nov. 29. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Elestem, bokatörésem volt, műtötték (lemezelték-csavarozták). Tegnap még éjfélkor is vissza kellett menjünk, mert hiába nyitották meg a könnyített gipszet, nem sokat segített. Rettentő merev és szoros volt, aztán levették, és raktak rá hagyományos gipszsínt. Ez most jó laza, aludni is tudtam, de már úgy el vagyok kenődve, étvágyam sincsen, csont és bőr vagyok ....

Hétfőn raknak fel hagyományos körkörös zárt gipszet, de már most rettegek, hogy szoros lesz.

Egyébként a doki rendes volt, megvizsgált, semmi baja a lábamnak, jó a vérkeringés is, semmi rendelleneset nem látott ...

2013. nov. 29. 09:53
 13/24 anonim ***** válasza:

Próbálj megnyugodni, a gipsz sajna merev és időnként szorít is, majd hozzászoksz. Meg lehet szokni egészen, hidd el. Gondolom kapsz szurit is, az fontos, hogy minden nap beadd magadnak. Az ujjaidat meg tornáztasd, az is segíti a lábad vérkeringését.


A körkörösre már rá is állhatsz majd, járógipsz lesz?

2013. nov. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Igen, kapom a vérhígítót minden nap. Még van vagy 30 db. :)

Az elején egész jól viseltem, nem pánikoltam, nem voltam lehangolt, sőt páromat is ösztönöztem, hogy nem aggódjon. Most lett ilyen pocsék hangulatom amióta a szoros gipszet felrakták. Ez a laza gipszsín most jó, de hétfőn már a körkörös lesz rajta. Lehet, hogy ez végleges, de az biztos, hogy dec. 20-ig még nem állhatok rá. Utána még két hétig kell járjak gipszben és utána 3 hónap gyógytorna.

Na valahogy összeszedem magam! És köszi a biztatást is, nagyon jólesik. :)

2013. nov. 29. 12:52
 15/24 anonim ***** válasza:

Persze, csak fel a fejjel!


Kérdezz nyugodtan, ha valami eszedbe jut.


Amúgy meg mielőbbi jobbulást! :)

2013. nov. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi szépen! :) Most meg a torkom kezdett fájni és hőemelkedésem is van .... , csak már lenne vége ennek az egésznek.
2013. nov. 30. 15:36
 17/24 anonim ***** válasza:
Szia, nos, van már járógipsz a lábadon? Milyennek találod? Ez is nagyon rossz?
2013. dec. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

Igen, van már. Rémes ez is! Nem szorít, de alig bírom elviselni.

Már 3. éjszaka nem alszom, nagyon nehezen bírom. Vékony is vagyok, nyom, csámpás, nehéz . . . Borzalmas. 23.-án veszi le, bagyon nehezen telnek a napok.

2013. dec. 11. 18:11
 19/24 anonim ***** válasza:
Éjszakánként nekem is gondok voltak vele, akárhogy raktam az ágyban a gipszes lábamat, állandóan felébredtem rá, hogy töri a bokámat. Meg ha fázik benne a lábad, rá kell húzni egy jó vastag zoknit az elejére, úgy kellemesebb azért.
2013. dec. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Akkor nem vagyok egyedül az éjszakai problémákkal.

Habár elég fázos vagyok és mindig hideg kezem-lábam, de ezt az egyet legalább tudom orvosolni zoknival és hajszárítóval.

Ma olyan szinten pocsékul voltam (fejfájás, hányinger, inkomfort érzés), hogy egy hajszál választott el, hogy ne szedessem le. Már az idegrendszeremet is kikezdi ez az állapot.

Le kell nyugodnom mert így csak rontok az állapotomon. Nappal még elvagyok valahogy, éjszaka rosszabb.

2013. dec. 11. 19:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!