Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ma tették fel a könnyített...

Ma tették fel a könnyített gipszet, de úgy érzem szoros. Hogyan tudom eldönteni, hogy tényleg szoros, vagy csak ennyire kell, hogy tartsa a csontokat?

Figyelt kérdés
Egyelőre úgy érzem, hogy nem fogok kibírni 4 hetet ebben. Rettentő szorosnak érzem. És ráadásul ez a fizetős volt, nem is szeretném csak úgy levágatni ha nem muszáj. Volt már valakinek ilyen? Meg fog szűnni a feszülés? Nem áll a vérkeringés? Vagy mit csináljak? Várjak, de meddig?

2013. nov. 28. 14:58
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
De érdekes, hogy mikor felrakták, akkor még nem érzetem, hogy szoros. Mi történhetett?
2013. nov. 28. 15:06
 2/24 anonim ***** válasza:
Lehet hogy bedagadt a kezed és azért olyan szoros.
2013. nov. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Nem lógattad sokat? Attól bedagadhatott a karod.
2013. nov. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

A lábamról van szó ... :)

Nem, nem lógattam, direkt figyeltem erre, most alá van támasztva.

2013. nov. 28. 15:25
 5/24 A kérdező kommentje:
Annyira félek, hogy lesz valami baj, vérkeringés leáll, vagy elhal valamim. Minden estre ha nem szűnik holnapra, akkor visszamegyek. Valakinek volt már ilyen?
2013. nov. 28. 15:27
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Hát, amikor nekem gipszem volt, másnap eleve vissza kellett mennem keringéspróbára, hogy megnézzék, nem szoros-e a gipsz, vagy nem kell-e rajta valamit igazítani. Mondjuk ezeket a mostani könnyített gipszeket nem ismerem, nekem mindig a normál gipsz volt fent.


Ez most első gipszed és fekvő vagy járógipsz?


Ha folyamatosan nagyon szorít, akkor az tényleg nem jó.

2013. nov. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Ez az első gipszem. Szigorúan feküdnöm kell kb. dec. 20-ig. Erre nem állhatok rá.

És még mindig úgy érzem, hogy szorít és ha nem mozgatom zsibbad is.

Neked nem szorított? Első nap nem volt kényelmetlen?

2013. nov. 28. 18:16
 8/24 A kérdező kommentje:
Engem nem hívtak vissza keringéspróbára. Az, hogy történik? Mert valahol olvastam, hogy valaki írta, hogy ránézésre .....
2013. nov. 28. 18:18
 9/24 anonim ***** válasza:

Hát ja, ránézésre volt nekem is, meg meg kellett mozgatnom az ujjaimat.


A gipsz először mindig szorosabb, mert a frissen sérült végtag meg van rendesen dagadva, nekem a járógipsz a végén már volt, hogy lötyögött a lábamon, de tudtam rendesen dugni az ujjam a gipszbe, annyira lesoványodott a lábam. De az elején meg inkább szorít.


A lábujjaid nincsenek belilulva, bekékülve? Lehet, hogy csak a kezdeti gipszkényelmetlenségről van szó, nem könnyű azt megszokni.


De ha állandóan szorít, zsibbad, akkor muszáj visszamenni a dokihoz, lehet, tényleg bénán rakták fel.

2013. nov. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

No, hát bementem mert nem bírtam .... Vágtak középen egy csíkot és bepólyázták ...

Most csak azt nem tudom, hogy hétfőn mit csináljak? Nem merek már még egyszer könnyített gipszet rakatni.

Azt hiszem jobb lesz a hagyományos ...., nem tudom. Szerinted? Nem tudok dönteni.

2013. nov. 28. 21:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!