Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ha egy petárda felrobban a...

Ha egy petárda felrobban a kezedben, milyen károkat okozhat? Többi lent

Figyelt kérdés
Egy ilyesmi petárda: http://img. Index.hu/cikkepek/0512/bulvar//petarda2006_01. jpg milyen károsodást okoz, ha a kezemben robban föl? Olyanoktól kérdezem főképpen, akikkel már történt ilyen
2013. dec. 20. 21:07
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Jó ezt a linkelést elcsesztem.:D
2013. dec. 20. 21:08
 2/11 anonim ***** válasza:
Nincs kép, de azt tudom, az a kis zöld szakított már le ujjakat, vert ki szemeket is.
2013. dec. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Letépheti az ujjadat. Szerencsés esetben csak a puskapor diffundál a bőrödbe.
2013. dec. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha a tenyeredben tartod akkor kidekorálja az ujjaiddal a szobát.
2013. dec. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 papaiistvan76 ***** válasza:
nekem ecel ferobant a kezemben egy dinamit rud nagyságu petárda 6 mütétem van töbet nemvenég egy 1 centis petárdát sem a kezembe
2013. dec. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 vyrob válasza:
nekem durrant el olyan normál zöld nem lett semmi balyom .viszont nem kell kézben tartani és ott robbantani dörzsfejes változatok veszélyesek szerencsére veszélyességük miatt betiltották őket :) kanocos változat a biztonság. minden féle petárda kapható kanocosan az euban és ez jó .rossz az hogy eről halgat a média mi meg azt hisszük hogy még mindig az a veszélyes dörzsfejes van :(
2013. dec. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 vyrob válasza:
viszont abban a többieknek igaza van hogy pl mert értek hozzá a régi értsd 1980 -1999 és 2000 elötiek ben még sokkal több hatóanyag volt mint a 2004-2006 osokban igen régen a normál zöld bizony erös volt de pont ezért változtatták már meg az osztrákok is hogy az emberek kézfejét végyje pl több gipsz fogytás .régiekben csak egy papirdugo volt az alyán és az egész tele lőporral mostaniak a fele gipsz a biztonságért és az megmarad mivel addig robban el mint ameddig a gipszfolytás ér :)
2013. dec. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
az egyik jó ismerősömnek le kellett venni a jobb kézfejét
2013. dec. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 papaiistvan76 ***** válasza:
csak szolok nekem kanocos roban el a kezeben brakor volt rövidvolt a kanoc 2 másod perc alat ferobant
2013. dec. 21. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 vyrob válasza:
én azt mondom . van az olyan tipus mint a sortűz ami sorozat petárda viszont szét lehet szedni őket .valóban egyesével is lehet robbantani őket a kanoc hosszunak tünik szine vékony szürke .de nagyon gyors égésü .ezért van ugy megcsinálva hogy sorozat ban durrannak gyorsan :)amugy meg legtöbbnek az euban hosszu kanóca van .nekem ha kezembe kerülne egy olyan aminek rövid kanoca van akkor vagy nem használnám vagy hosszabb gyujtózsinort kapcsolnék rá .vagy akár egy csillagszórot és nem a kezemben gyujtanám meg hanem letenném a földre :)
2013. dec. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!