Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Térdficam, szalag húzódás,...

Térdficam, szalag húzódás, rándulás . Vagy valami más?

Figyelt kérdés
Tegnap este zumbázni voltam ,és hirtelen a jobb térdemnél ,kívül ,oldalt egy éles fájdalmat éreztem .. olyan volt mint amikor az embernek kibicsaklik a bokája ,csak ez a térdemnél volt .Valószinű,hogy rosszul mozdultam ! Abba is hagytam a tornát ,mert instabilnak éreztem a lábamat .Haza tudtam jönni,rá bírtam állni és nyugalmi helyzetben nem is fáj,csak mikor lépcsőzni kell.. Enyhén be van duzzadva a térdem oldalánál ,de alapból nem fáj .Vettem fáslit a lábamra+ jegelem és Bengay-al kenegetem . Igaz ez nem szalagszakadás ? Azt mondták a gyógyszertárban ,hogy akkor rá sem tudnék állni + nagyon fájna állandó jelleggel . Volt már valakinek hasonló ? Tudom ,hogy orvoshoz kéne mennem ,de csak hétfővel tudok ..mert nincs rendezve a tb-m ,előbb azt kell megoldanom . Köszi a válaszokat .

2014. febr. 13. 09:20
 1/4 anonim ***** válasza:
63%

Szia! Ez egy húzódás lehet.A térded ott maradt

te továbbmozdultál.Nincs komoly baj.

Fekete nadálytő krémet vegyél DM,ből v.

bioboltból.Azzal kenegesd Napi 3x.

Pihentesd! Ezt az edzésre értem.

M.Tibor gyógyász,csontkovács

2014. febr. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :-) !
2014. febr. 13. 09:58
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem értek egyet, ez simán lehet (részleges) szakadás. A gyógyszertárban is butaságot mondtak, embere válogatja, ki hogy bírja... valaki a keresztszalag-szakadással is simán mászkál, valaki egy húzódáskor sem tud rálépni, másrészt megláttam én már olyat, hogy valaki egy sípcsonttöréssel 1 hét után ment orvoshoz, mert habár járni tudott, gyanús volt neki, hogy még mindig fáj. Szóval a lényeg, hogy menj orvoshoz, remélhetőleg tényleg csak egy húzódás, de ezt ne itt diagnosztizáld... se ne a gyógyszerészek tegyék...
2014. febr. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nekem 2 eleg komoly serulese volt a terdemnek(kulso oldalszalag szakadas, keresztszalag reszleges szakadas), pedig nagyon fiatal vagyok (16eves, kezilabdas) az oldalszalag szakadasomkor nem birtam raallni tolokocsizni kellett, mig nem volt manko. A keresztszalag serulest pedig nem lehet szinte erezni, csak birzaszto konnyen bicsaklik, nagyon instabil. De ketlem, hogy keresztszalag serules lenne, mert ahogy leirtad nem lehet olyan komoly. De a tutit az orvos es ha az orvos javalsolja egy MR felvetel tudja megmondani.
2014. febr. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!