Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Hogyan vegyem rá, hogy elmenje...

Hogyan vegyem rá, hogy elmenjen a balesetire?

Figyelt kérdés

Most egy hétig uncsiméknál vagyok. Tegnap elmentünk titokban éjszakai fürdőzésre, ahol az unokatesóm megcsúszott és hatalmasat esett. A karja szinte teljesen hátra fordult. Hirtelen azt hittem ki is fordult a válla a helyéről, de aztán tudta mozgatni.. szóval nincs eltörve. De nagyon fel van dagadva a könyöke és akarhányszor megmozdítja a karját látom a fájdalmat az arcán. Nem is tud aludni se annyira fáj neki, de akkor sem akar kórházba menni, mert úgy sincs eltörve és csak kiröhögik, amiért ilyesmivel bemegy.

Szerintetek se kell, ha ugyan tudja nagy nehez mozgatni, de fel van nagyon dagadva és mondjuk kinyújtani nem tudja.. csak picit mozgatni?


2014. júl. 13. 11:11
 1/6 anonim ***** válasza:

szerintem muszáj lenne csinálni egy röntgent, vagy egy ízületi ultrahangot. lehet nincs eltörve, de repedés és/vagy lágyrész sérülés még simán belefér ebbe a balesetbe.


hogy hogyan vedd rá, azt nem tudom. szabad akarata van, nem lehet kényszeríteni, hogy orvoshoz menjen ha nem akar. elküldeni biztos nem fogják, csak mihamarabb kell elmenni, mert akkor lesznek igazán mérgesek az orvosok, ha 1-2 hét szenvedés után állít be.

2014. júl. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Simán lehet akár törés is, olyan formán, hogy hosszában tört le a csontról vagy csak egy darab. Nem fogják vele kiröhögni egyáltalán, nem tudom miért lehet ilyen rendkívül kevés önbizalma az unokatesódnak, hogy ezt hiszi...
2014. júl. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Múltkor beb.sztam a lábujjam, rohadtul fájt, de nem lett lila, nem dagadt meg, tudtam mozgatni, rá tudtam állni. Csak fájt. Netdoktorkodtam, mindenki azt írta, nincs eltörve, akkor nem tudnám mozgatni, stb.


Egy hónapra rá nagyon megfájdult, elmentem a sebészetre, és a doki bácsi és a röntgenes néni is "leszidott", amiért nem mentem korábban. Így sem volt eltörve, megrándult, de mondták, hogy minél előbb, annál jobb.


Ja, és azt mondták, hogy attól még, hogy nincs külső jele, simán el lehet törve.

2014. júl. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szinte biztos, hogy el van törve a könyöke, ha nem akarja, hogy életre szóló károsodást szenvedjen, még ma délután menjen be a balesetire. Ne törődjetek az ellenkezésével, öltözzetek, parancsoljatok rá, hogy jön és kész és menjetek. Ez nem játék.


Nyugtasd meg, nem röhögik ki, ha esetleg mégsem lenne törés. Ránézésre még az orvos sem fogja tudni megmondani, azonnal átküldi röntgenre és azután majd minden kiderül. Induljatok!

2014. júl. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek.

El van törve a válla és valószinű, hogy meg is fogják műteni :(

De ez még a kisebb rossz.. ahoz képest, amit a szüleinktől fogunk kapni :/

2014. júl. 13. 20:36
 6/6 anonim ***** válasza:
Fő, hogy elmentetek időben, és jobbulást neki!
2014. júl. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!