Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » "szándékos", műtéti csonttörés...

"szándékos", műtéti csonttörés hogyan zajlik?

Figyelt kérdés

gyerek koromban kétszer is tört az alkarom, először az egyik csont benne, másodszor ugyanaz ugyanott és a másik csont is. azt mondták, hogy ha még egyszer eltörik, akkor már "nem tudnak kezet csinálni belőle". én most még is szeretném ha eltörnék és helyreraknák, ugyanis anno ez nem sikerült, és az alkarom így most felfele ível és elég ferde. ez sok dologban zavar, kényelmetlen és sok mindent ellehetetlenít...

van esély rá hogy ezt meg tudják oldani? max összecsavarozzák drótozzák ha már olyan vészes, csak "normális" legyen. előre is köszönöm!



2014. szept. 26. 20:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyet már nem csinálnak. Régebben simán rávágtak egy kalapáccsal (asszem, de csak filmen láttam).
2014. szept. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha szándékosan "eltörik" a csontot, azt korrekciós oszteotómiának hívják, és erre a célra kialakított csontfűrésszel végzik. Második lépésben rögzítik a csontokat a megfelelő, korrigált helyzetben. Az alkaroddal kapcsolatban azt javaslom, hogy keress fel egy normális ortopéd sebészt, és beszéljétek át vele a lehetőségeket. Nehezen tudom elképzelni, hogy valamit ne lehetne kezdeni vele.
2014. szept. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!! már ez is sokat segít, hogy tudom mi a megnevezése a dolognak, mert eddig azt sem tudtam hogyan keressek rá! majd informálódok bővebben, köszönöm mégegyszer!
2014. szept. 27. 10:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!