Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Baleset során kialakul vállfic...

Amanda87 kérdése:

Baleset során kialakul vállficam gyógyulása során az első három hétben milyen tünetek tekinthetők még elfogadhatóknak?

Figyelt kérdés
76 éves édesanyám 2 hete elcsúszptt és az esés következtében a ball válla kificamodott. Nagyon erős fájdalmai voltak. A kórházban helyretetették a felkarcsontját, rögzítették a vállizületét. Az egyhétes kontrollon röntgenezték és mindent rendben találtak. Azonban még mindig erős fájdalmai vannak és - ami nagyon aggaszt - akaratlagosan nem tudja elemelni a törzsétől a karját. Az orvosok 3 hét gyógyulási időt mondtak. Várjunk türelemmel vagy szükség lenne egyalapos kivizsgálásra?

2015. jan. 18. 14:56
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Arra elfelejtettem válaszolni, hogy meddig kellett fájdalomcsillapító: hónapokig, ha nagyon nem bírtam, szedtem. A doki olyat írt, amit naőpi rendszerességgel szedhettem volna, de nem tettem, mert a fájdalomcsillapítóknak az a hatása, hogy az egész ízületre kisugárzó fájdalmat egy pontra zsugorítja. Nekem az elviselhetetlenebb volt, mint az egész váll tompább fájdalma. Mozgatásra ugyan késszúrás-szerű fájdalmam volt, de el tudtam kerülni a rossz mozdulatokat, és a tompa fájdalmat választottam.


Inkább bizsergető, vérkeringésre ható krémekkel próbálkoztam, pl a sósborszeszes krémek.


:)

2015. márc. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Kedves Jótanácsadóm!

Sajnos azóta sem történt különösebb változás. Egyik nap egy kicsit jobb, akkor reménykedni kezdünk, a másik nap rosszabb, akkor egy kicsit lelombozódunk és félni kezdünk egy esetleges műtéttől..

Olvastam valamelyik fórumon, ha az idegrostokon belü történik szakadás, akár hónapokat is igénybe vehet a regenerálódás.. Bízunk benne, hogy a türelem valóban rózsát terem, bár már két és fél hónap telt el a baleset óta. Szerencsére akaraterőben nincs hiány, én is igyekszem tartani benne a lelket. A fájdalmak ellenére is minden nap legaláb 3-szor tornázik,'hetente kétszer jön a gyógytornász és elektromos kezelést is ad.. 20-án okosabbak leszünk..


Nagyon hálás vagyok és köszönöm szépen a megosztott tapasztalatokat! Többet jelentenek, mint az orvosi tanácsadás.


Kellemes ünneplést és szép hétvégét!


Amanda

2015. márc. 14. 04:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!