Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Farokcsont törésnek mennyire...

Farokcsont törésnek mennyire súlyosak a tünetei?

Figyelt kérdés

Elcsúsztam a jégen és azóta elég kellemetlen mozognom, fáj a farokcsont környéki rész. Néha még ülés és fekvés közben is zavaró. Viszont ha tudok vele sétálni, akkor nem valószínű, hogy törés vagy lehetséges így is?


Az orvos ezt hogyan tudja megvizsgálni? Bugyit is le kell venni hozzá?


Köszönöm előre is.


2018. márc. 5. 15:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A farokcsont törés állítólag nagyon fáj, nem is nagyon lehet vele ülni... és be is kékülne ott a bőröd, csúnyán.

Ettől függetlenül érdemes orvoshoz fordulni, és igen, mivel a fenekedről van szó, valószínű le kell húzni a bugyit. Röntgen is szükséges, hogy biztosat mondhassanak.

De ha tényleg fáj és nem múlik pár nap alatt, akkor ne kockáztass, olvastam már olyanról, akinek eltört és nem fordult vele orvoshoz, ezért rosszul forrt össze és élete végéig problémái lesznek.

2018. márc. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! :)
2018. márc. 6. 09:58
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem elmozdult, megröntgenezték, de nem tudnak vele mit csinálni.
2018. márc. 11. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nekem még mindig fáj nyomásra vagy egy-egy mozdulatnál. De annyira nem akarok ezzel orvoshoz menni... :( Főleg, ha feleslegesen égetem magam.
2018. márc. 11. 10:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!