Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Begyulladt a fülem a fülbevaló...

Begyulladt a fülem a fülbevalótól, mivel kezeljem?

Figyelt kérdés

Elég későn lyukasztottam ki a fülem, de már megvan egy jó öt éve. Bírta az összes fajta bizsut eddig.

Most viszont pár hétig nem viseltem nehéz is volt újra "felvenni". Kicsit fájt akkor, nem foglakoztam vele, bent hagytam pár napig, én hülye gondolván, majd elmúlik. A fülbevaló bizsu volt természetesen. (Mi más?)

Most már kivettem, elég piros is meg fáj, mivel tudnám tisztítani illetve kezelni, hogy rendbe jöjjön?



2018. ápr. 29. 23:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Tetrane, Betadine.
2018. ápr. 29. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vagy fújhatod Octenisepttel. Nekem 2 hete lőtték, rossz helyre, kivettem az ékszert és Octenisepttel harmadnapra meggyógyult.
2018. ápr. 29. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szintén bizsumániás vagyok. :D

Én sima alkohollal szoktam lekenni a fülemet, ha begyullad valamelyik "szépségtől", meg magát a fülbevalót is. És le szoktam fertőtleníteni akkor is, ha hosszabb ideig ugyanazt hordom, vagy ha hosszú kihagyás után veszem elő valamelyiket.

Az alkoholos fertőtlenítés után aloe verát is próbáltam már. Illetve nekem is a Tetrán kenőcsöt ajánlották nemrég.

2018. ápr. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek, már minden oké, a bizsut is félre tettem most egy kis időre! :)
2018. máj. 9. 13:24
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy érzékeny a füled a bizsura? Mert nekem így volt, bizsut hordtam 2 napig, utána mindig begyulladt a fülem. Elkezdtem ezüst fülbevalót hordani, azóta minden jobb.
2018. máj. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Eddig még nem volt vele problémám, csak a sok kihagyás után volt rossz ötlet azt választani.:)
2018. máj. 11. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!