Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mindenképpen orvoshoz kell...

Mindenképpen orvoshoz kell ilyenkor fordulni? Mennyi idő mire enyhül a fájdalom bokarándulás esetén?

Figyelt kérdés
11 körül rosszul léptem le a lepcsőről és befordult a lábam. Ültem vagy 5 percet a földön mertem bírtam ráállni de haza kellett jönnöm feljönni az elsőre és 2 kisgyerekkel vagyok magamban. Kicsit be dagadt a bokám de sehol sincs elszíneződés ilyen esetben pihentetés hűtésen túl van más teendő?
2018. szept. 17. 17:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Faslizd a bokad és pihentesd. Ha szerencséd van csak megrandult esetleg szalag sérülés történt. Azzal meg mást nem lehet csinálni. Ha lábra állni se tudsz akkor van baj.
2018. szept. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ott akkor kellett idő, hogy fel is fogjam meg bátorságot is vegyek. Pihenés után kellemetlen elindulni de még csak most vettem be egy negyed algopyrint szóval nem elviselhetetlen de már zavart a fájdalom.
2018. szept. 17. 17:13
 3/3 Skatebird ***** válasza:

A pihentetés és jegelés jó, a fáslit addig érdemes feltenned, míg járni kell rajta, ha ülsz, fekszel jobb, ha nem szorítja el a vérkeringésed. Amíg fel van dagadva, érdemes kenni valami gyulladáscsőkkentővel (pl flektor, diclac, fastum), ha lement a púp flexagillel, vagy más fekedtenadátytő tartalmú kenőccsel az rendbe hozza a maradékot.

Ha romlik, lehet hogy nem csak zúzódás, húzódás. A részleges szalagszakadásnál nincs feltétlenül elszíneződés. Ilyenkor 3 hét felfújhatós rögzítőt szokott írni a doki.

Jobbulást!

2018. szept. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!