Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Részleges bokaszalag szakadáss...

Részleges bokaszalag szakadással mikor lehet felkelni, terhelni?

Figyelt kérdés

2019. jan. 7. 11:56
1 2
 11/15 anonim válasza:
100%
Harmadik napon helyett harmadik héten, bocsi felreirtam
2019. jan. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Yingtáó ***** válasza:
100%
Pedig komoly, az már sose fog összenőni, nem olyan, mint egy törés. Nézz utána! De nem is értem dokid nem mondta? Általában gipszelni szokták, nekem 1hét fekvő gipszet mondtak és utána jött volna a sima gipsz. Mivel kicsi gyerek mellett nem vállaltam, így kaptam műanyag, fűzős, levehető rögzítőt. A fekvő gipszzel elvileg fel se bírsz állni, szóval 1 hétig ne állj rá, csak mankó vagy 1 lábon ugrálás. Nekem 8 hétig kellett hordanom a rögzítőt. Azzal télen dolgozni nem tudom. Nem megy rá cipő. Pihenj! Utána újra kell tanulni járni, mint amikor leveszik a gipszet. Én gyógytornáztam is, találni a neten bokaerősítő tornát, ha kell elküldöm. A torna mellett is vagy 1 évig bicegtem, sokat fájt első évben. 2 év kellett mire tudtam futni úgy, hogy nem fáj és 3 mire annyira stabilnak éreztem, hogy kalandpark, kori stb ... De ehhez kell, hogy meg legyenek erősítve a bokaszalag körüli izmok! A felépülés nyilván attól is függ mekkorra a szakadás, mennyi szalagrostot érint és milyen mértékben sérültek. Az utasítást mindenképp érdemes betartani. Egy ismerősömnek állandó problémája a boka kifordulás, volt szalagszakadás is, de nem ment vele dokihoz, gondolta 1 hét pihi elég. Ma már szteroid injekciókkal csillapítják fájdalmát és gyógycipőt (ortopéd) hord és még csak 40 éves.
2019. jan. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

A balesetin voltam, ott annyit mondtak hogy 5hétig hordjam a rögzítőt, viszlát. Jegeltem meg kenegetem, hordom a rögzítőt. Igazából mankóval tudok járni, sőt már anélkül is. Fájdogál, de kibírható. Nem gondoltam hogy ez ilyen komoly sérülés hogy szigorúan feküdni kell 3-4 hétig. Én már vezetni akartam. Szerintetek érdemes lenne felkeresni egy orvost is?

2019. jan. 13. 08:20
 14/15 anonim ***** válasza:

Igen. Kontrollra mindenképp kell menni időnként. Nekem az első hét végén kellett, aztán kéthetente.

És mindenképp javaslom a gyógytornát, ill. ultrahangos kezelést - ha a doki nem mondja magától (az 5.-6. héten legkésőbb), akkor említsd meg, és próbáld meg elérni, hogy adjon beutalót. Jelentősen lerövidítik a gyógyulási időt.

2019. jan. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
18 napja vol a balesetem, mostmár mankó nélkül tudok menni. Igaz nem hosszabb távokat, de pl bevásárlást megtudom már oldani.Vezetni is tudok. Tornáztatom, remélem hamarosan sportolhatok is.
2019. jan. 24. 09:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!