Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » 15 éves srácnak ciki a szemüveg?

15 éves srácnak ciki a szemüveg?

Figyelt kérdés
Én cikinek érzem, nem tudnék az utcán szemüvegben járkálni, pedig kéne. Ti mit gondoltok erről?
2013. ápr. 4. 17:35
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:

Srác és srác között is van különbség. Van akinek jól áll, van akinek nem, és van akin kifejezetten hülyén fest. Arc kérdése az egész. A hosszúkás archoz például jól passzol sokszor. 15, 16, 51, a számok itt nem játszanak, sem a nemek.

Viszont amivel gondod lehet az a környezet. Nem köntörfalazok, a kamaszoké a legkiközösítőbb közeg, szóval előfordul, hogy tök random dolgok miatt piszkálják egymást. Ne hidd, hogy a szemüveg a gyengeség jele, ezt csak a marhák gondolják. Láttad már Bruce Willis-t szemüvegben? Ugyanolyan badass, mint anélkül, sőt okosabbnak is tűnik.

Ha meg már végképp tele a hócipőd a szemüveggel, ballagj el egy optikushoz és kérj kontaktlencséket. Ha nagyon szívózik a 13 éves kor felett már ajánlják.

2013. ápr. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:

Ha nagyon szívózik a doki mond, hogy sportoló vagy, azokkal általában készségesebbek.*****



Ez valamiért lemaradt...

2013. ápr. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 A kérdező kommentje:
Kontaktlencsét mondtam a szülőknek, csak hát arra most nem telik. :/
2013. ápr. 4. 18:00
 4/54 anonim ***** válasza:
Ha van egészségpénztári számlátok, akkor elég egyszer kifizetni, onnantól kezdve, mint egészségügyi segédeszköz visszaigényelhetitek az árát, aztán megint kifizetitek ésatöbbi...
2013. ápr. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 A kérdező kommentje:
Hát, hogy olyanunk van-e azt nem tudom, majd megkérdezem. Az lemaradt, hogy kerek fejem van, nem hosszúkás.
2013. ápr. 4. 18:09
 6/54 anonim ***** válasza:

Minden arcformához meg lehet találni azt a keretet ami kifejezetten jól áll, biztos vagyok benne, hogy neked is, csak türelem és próbálgatás kérdése.


És nem, egyáltalán nem ciki, sem kor sem nem nem számít ebből a szempontból. Ne szégyelld, és ne foglalkozz minden hülye barommal aki emiatt cikizne.

2013. ápr. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy az utcán olyan hülyén érezném magam, vagy nem is tudom. Mintha én lennék akit mindenki figyel majd.
2013. ápr. 4. 23:01
 8/54 anonim ***** válasza:

Miért, napszemüvegben is ilyan szarul érzed magad?


Amúgy meg hidd el, hogy a kutya sem foglalkozik veled, baromira nem érdekli azt a vadidegent akivel elmentek egymás mellett az utcán, hogy mi van veled/ vagy rajtad.

Ha összeesel az orra előtt és kimurdelsz, még ez sem érdekelné az emberek 99 százalékát, nemhogy az, hogy van e rajtad okuláré e vagy sem.

2013. ápr. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
Nekem 11 évesen már szemüveget kellett hordanom, mert nem láttam rendesen. Azt nem tartod cikinek, hogy a saját hülyeséged miatt nem fogsz látni rendesen (mert ugye hordani nem akarod)? Amíg viszonylag kicsi a dioptria, addig mindenki kerüli a használatát (kivétel nincs). Én sokszor megmosolygom- olykor kinevetem- a nálam sokkal idősebbeket, akik mindenfélét kitalálnak, hogy ne kelljen felvenni a szemüveget. Erről sokat mesélhetnék, de nem fér bele a hasábok közé. A szemüvegre szükséged van, akkor tessék hordani, bármennyire ciki. Ennél már csak azok az élethelyzetek lesznek cikibbek, amibe keveredni fogsz emiatt. Nem akarlak elkeseríteni, de valószínűleg a serdülőkorral összeköthető nálad is (nálam biztosan) a szemromlás. Tehát szinte biztosra veheted - tetszik vagy sem- KELL MÉG HORDANOD szemüveget nagyon sokáig.
2013. ápr. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 A kérdező kommentje:
És szemtorna, vagy ilyesmi? Én is olyan fajta vagyok, aki mindenképp kerülné a használatát. :D Utolsó előtti, igen tapasztaltam, volt hogy szinte összetörtem magam, aztán elsétáltak mellettem az emberek. Hát egyelőre megoldom a helyzetet hunyorgással, de a fejem, meg a szemem sűrűn fáj. Gondolom attól, hogy megerőltetem.
2013. ápr. 5. 17:08
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!