Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » 15 éves srácnak ciki a szemüveg?

15 éves srácnak ciki a szemüveg?

Figyelt kérdés
Én cikinek érzem, nem tudnék az utcán szemüvegben járkálni, pedig kéne. Ti mit gondoltok erről?
2013. ápr. 4. 17:35
1 2 3 4 5 6
 31/54 A kérdező kommentje:
De a cukorbetegségnél az inzulin egy szúrás (elismerem, az sokkal sz@rabb, mint a rövidlátás) és aztán vége. Nem kell egy injekciós tűvel megjelenni a haverok előtt, tehát az még privát dologként is működhet. Szemüveg nélkül meg nem látsz semmit, szóval az ott is kell. Amúgy is otthonülős típus vagyok, nem sűrűn megyek el bulizni. Divatból főleg nem hordanám, inkább örülnék, hogy jól látok. És milyen következményei lehetnek, ha nem hordok szemüveget? Vagy ha lenne, akkor állandóan kéne? Kb olyan 1-1,25 körül lehet most.
2013. ápr. 12. 16:23
 32/54 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

(Én vagyok, aki egyszer már majdnem meggyőzött… :D )

Kicsit ellentmondásba ütköztél saját magaddal… Nem szeretnél szemüveget, mert félsz a barátaid reakciójától, de ezt írtad: „Divatból főleg nem hordanám, inkább örülnék, hogy jól látok”. Jó meglátás. :) Nem is divatból kell hordani. Elsődleges funkciója egészségügyi.

Nem kell mindig hordanod a szemüveget, de ha hozzászokik a szemed, és már tapasztaltad majd, hogy mennyivel jobb úgy, tuti mindig hordani fogod... De a fölösleges fejfájásokon és a szemed fölösleges erőltetésén kívül szerintem nem okoz problémát, ha mégsem csináltatod meg.

2013. ápr. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 A kérdező kommentje:
Úgy értettem a divatot, hogy van aki csak úgy hordja, pedig teljesen jó a szeme. :P Meg azon kívül, hogy valószínűleg kiröhögnének, nem szeretek a középpontba kerülni.
2013. ápr. 12. 19:34
 34/54 anonim ***** válasza:

Jó, így már felfogtam... :)Azért én még mindig azt mondanám, hogy csináltasd meg! És legalább akkor hordd, amikor nagyobb szükséged van rá: órán, ha olvasol vagy tanulsz stb.)

Mondjuk a legegyszerűbbnek továbbra is azt látom, ha kibírnád azt a pár napot, ameddig ezzel lennének elfoglalva.

Ha még van türelmed írd meg (akár privát üzenetben), hogy mit mondtak a haverok, amiért most mégsem szeretnél szemüveget?

2013. ápr. 13. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 A kérdező kommentje:
Igen, erre gondoltam én is, vagy legalább itthonra, hogy a fejem ne fájjon, ha épp olyan van. :) Hát a (gondolom én) szokásos, hogy hogy néznél ki, meg röhögés, inkább ne hordd, ilyesmi.
2013. ápr. 13. 01:46
 36/54 anonim ***** válasza:

Csak gondolod, vagy mondtak is konkrétan valami negatívat?

Amúgy Te lennél az első az osztályban, aki szemüveges lett, úgy, hogy szemüveg nélkül ismerték meg? :P

2013. ápr. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 M.Kata válasza:

szia :) én is 15 vagyok,igaz lány. én se akarok szemüveget hordani,mert zavar,mit szólnának a többiek. szóval mint te. gondoltam inkább a kontaktlencse. kaptam is próbát,de fél évre közel 50.000 lenne. ennyiért már egy kész szemüveget kapnék. én még se akarok. a fent említett okok miatt.

aztán fordult a kocka. rájöttem,főleg a te válaszaid olvasva,hogy én ugyanolyan vagyok,mint te. és ez kívülről nézve milyen nevetséges. szóval neki fogok állni szemüveget hordani,és te is. és hogy miért? jöhetnék,hogy ne a többiek érdekeljenek,a szemed fontosabb stb. és ezek igazak is. de most őszintén:ki a francot érdekel,hogy van.e rajtad szemüveg,vagy nincs. nem az utca embereit mondom. szerinted most többet érsz emberileg azzal,hogy nincs rajtad? ezen gondolkodj el,és kezd el hordani.

2 éve én is -1,5 év 1-es lencsével kezdtem. nem hordtam. most -2,75 és 1,5-ös. majdnem a duplája! ébredj már fel,és hordd! :)

2013. ápr. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 A kérdező kommentje:

"Csak gondolod, vagy mondtak is konkrétan valami negatívat? "

Itt a gondolomot viszont arra értettem, hogy "gondolom a szokásos". :D És igen, én lennék az első sajnos. :/í


M. Katának: Igen, sajnos nagyon sok embernek számít a külső (főleg az én koromban) szóval lehet, hogy többet érnék a szemükben szemüveg nélkül.

2013. ápr. 13. 21:39
 39/54 anonim ***** válasza:
30. válaszoló vagyok. Ha nem hordod a szemüveget, akkor garantáltan romlani fog a szemed, mint Katának és nekem is romlott annak ellenére,hogy én hordtam.Mint korábban említettem a serdülőkorral függ össze, nálam biztosan. Amennyiben nálad is így van, akkor visszafordíthatatlan folyamat, ahogy az idős kori látásromlás is. Nekem most -5,25 van mindkét szememre 18 éves korom óta, és nem tudnék nélküle meglenni.Szemüveg nélkül az orromig sem látok, és te sem fogsz. Ez szerinted nem ciki? és még a haverokat meg sem kérdeztük.
2013. ápr. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 A kérdező kommentje:
Szerintem öröklődő (már ha lehet örökölni), mert a családban mindenkinek rossz a szeme. Csak senki sem hord szemüveget.
2013. ápr. 14. 14:40
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!