Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » 15 éves srácnak ciki a szemüveg?

15 éves srácnak ciki a szemüveg?

Figyelt kérdés
Én cikinek érzem, nem tudnék az utcán szemüvegben járkálni, pedig kéne. Ti mit gondoltok erről?
2013. ápr. 4. 17:35
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:

A szemüveg egyáltalán nem ciki! Szerintem is meg lehet találni mindenkinek azt a szemüveget, ami jól áll.

A szemed és a fejed biztosan tényleg attól fáj, hogy folyamatosan erőlteted! Ha pedig tovább romlik a szemed, egy idő után mindenképpen szemüveget/lencsét kell majd hordanod, mert akadályozni fog tök hétköznapi dolgokban (pl. hogy az iskolában lásd amit a táblára ír a tanár).

Nem olyan nehéz megszokni amúgy! Egy idő után észre sem veszed.

2013. ápr. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 A kérdező kommentje:
Hát az, hogy a táblát már nem látom jól, beteljesült. :P
2013. ápr. 7. 16:46
 13/54 anonim ***** válasza:
Akkor a hátrányait már most tapasztaltad. A saját érdekedben csináltasd meg a szemüveget! Ha nem szereted, akkor maximum csak akkor hordod majd, ha szükséged van rá. De tényleg meg lehet szokni. Avval meg ne törődj, hogy ki mit szól hozzá! (Valószínűleg senki semmit, de ha mégis, kb. 2 pillanatig lesz érdekes, és utána a környezeted is megszokja...)
2013. ápr. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy én sokat adok mások véleményére. :/
2013. ápr. 7. 21:58
 15/54 anonim ***** válasza:
Nem gond ez. Csak mérd fel, hogy az egészséged, vagy mások véleménye a fontos? :)És gondold végig! Te másképpen tekintesz a szemüveges ismerőseidre?
2013. ápr. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 A kérdező kommentje:
Nyilván az egészségem. :) Én nem tekintek rájuk máshogy, de sajnos ez másoknál sokszor nem így van... :/
2013. ápr. 7. 22:48
 17/54 anonim ***** válasza:

Ha Te sem tekintesz rájuk másképp, akkor valóban cikinek gondolod, vagy inkább csak mások reakciójától félsz (esetleg mert a barátaid szemüveg nélkül szoktak meg)? Szűkítsük egy kicsit a kört is. Az utcán a rengeteg ember aki szembejön veled, tudni fogja, hogy eddig nem voltál szemüveges?

Mivel sosem látott sem szemüvegben, sem szemüveg nélkül, valószínűleg el sem jut addig, hogy azon gondolkodjon, hogy nézel ki szemüveg nélkül. Számít egyáltalán vadidegenek véleménye? (Pláne olyanoké, akiket sosem látsz majd többet?)

2013. ápr. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 A kérdező kommentje:
Azt, hogy cikinek érzem, ezt úgy magamra gondoltam, szóval úgy a tükörbe nézve pl furcsa lenne. :D És mások reakciójától is tartok. Utcán meg volt már aki megszólt, hogy hogy nézek ki, úgyhogy ez csak rádobna egy lapáttal szerintem.
2013. ápr. 7. 23:17
 19/54 anonim ***** válasza:

A furcsa talán jobb szó rá. Az nem is kérdés, hogy furcsa lesz. Végül is 15 éves korodig nem voltál szemüveges. :)

Ne egy-egy negatív tapasztalatból indulj ki. Az utcán az emberek többsége saját magával van elfoglalva. Nem Veled és a szemüvegeddel fog törődni.

A közvetlen környezetedben is lesz majd, aki szerint jól áll Neked a szemüveg, és olyan is, aki szerint nem. Ízlések és pofonok...

De ha Te magad sem kerítesz neki nagy feneket, akkor valószínűleg ők sem fognak. Van és kész. Pár napig majd téma lesz köztetek, de csak addig, ameddig új a dolog. Utána már senki sem foglalkozik majd vele.

2013. ápr. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 A kérdező kommentje:
Végül is igazad van. Ami még nagy hátrány, az az önbizalomhiány. Talán ha az nem lenne, akkor már régebb óta szemüveges lennék. :P Mondjuk osztályban mondták, hogy jól áll, mert haveromét felvettem poénból. :D
2013. ápr. 7. 23:46
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!