Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » 15 éves srácnak ciki a szemüveg?

15 éves srácnak ciki a szemüveg?

Figyelt kérdés
Én cikinek érzem, nem tudnék az utcán szemüvegben járkálni, pedig kéne. Ti mit gondoltok erről?
2013. ápr. 4. 17:35
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim válasza:
Válassz eg keretet ami menő illik hozzád és olyan mintha csak divatból lenne rajtad! Én is ki voltam akadva aztán kaptam egy Wayfarert és rájöttem h cseszettjól néz ki! ;)
2013. ápr. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 A kérdező kommentje:
Szerintem egyik sem állna nekem jól.
2013. ápr. 25. 14:31
 43/54 anonim ***** válasza:
[link] Semmibe nem kerül 3 havi lencse cakkompakk :) nézz be az Ofotértbe, hátha.. aztán majd meglátod:)
2013. máj. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim válasza:

Szerintem egyáltalán nem ciki! Tapasztalatból tudom, - hiszen én is szemüveges vagyok - hogy rengetegféle szemüveg van, így, ha megtalálod a számodra megfelelőt, és ami a legelőnyösebben mutat rajtad, akkor kifejezetten jól fog állni. Soha ne szégyelld a szemüveget, ha pedig valakik piszkálnak miatta, nem érdemlik meg, hogy foglalkozz velük! Szerintem hord, mert csakis előnyödre válhat! ;)

14/L

2013. máj. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 A kérdező kommentje:
Utolsó! Amikor megkaptad a szemüveged, először mit reagáltál rá? Te is cikinek gondoltad, vagy már akkor sem zavart? Nekem még mindig furcsa lenne, bár azóta sem mentem el szemészetre.
2013. máj. 9. 14:31
 46/54 anonim ***** válasza:

Na megint én vagyok, aki már majdnem rávett (bár tudom, hogy most nem engem kérdeztél)... :)

Én is szemüveges vagyok, csak ezt eddig azért nem mondtam, mert nem akartam, hogy befolyásoljon.


Én kicsi voltam, mikor először szemüveget kaptam, de aztán rendbe jött a szemem, ezért sokáig szemüveget sem kellett hordanom. A barátaim már így ismertek meg (szemüveg nélkül).

Szerettem az osztályom, de tény, hogy rengeteget piszkáltuk egymást . Mikor észrevettem, hogy romlani kezdett a szemem, elmentünk anyámmal a szemészetre. Ott persze kiderült, hogy megint szemüveg kellene.

Én már a szemésszel is közöltem, hogy ki van zárva… :D Ő nem nagyon győzködött, csak annyit mondott, hogy a szemüveget nem azért hordjuk, mert tetszik, vagy nem tetszik, hanem azért, mert szükséges.

És ebben igaza is volt, de akkor is a hiúságom győzött, meg az, hogy féltem az osztályom reakciójától.

Végül úgy döntöttem, hogy jegelem a dolgot 1-2 hétre, addig van időm gondolkodni. (Ráadásul nekem a kontaktlencsét nem is javasolták, mert rejtett kancsal is vagyok, ami csak szemüveggel kezelhető.)

Végül végiggondoltam a két lehetséges opciót.

1.Nem csináltatom meg a szemüveget

előny:nem teszem ki magam kellemetlen helyzetnek az osztályban, nem kell egy plusz dolgot folyton magammal hurcolnom, odafigyelnem rá, minden marad a régiben

hátrány: továbbra sem látok, fejfájás, szem folyamatos erőltetése, ráadásul a szem legtöbbször nem javul (pláne nem magától), így később amúgy sem úszom meg

2.Megcsináltatom

előny:olyan hétköznapi dolgok, minthogy el tudom olvasni a táblát, normális távolságból is látom a TV-t és a filmeknél a feliratot, normálisan látom a számítógép monitorját stb. stb.

hátrány: pár napot tuti röhögnek majd rajtam, piszkálnak majd, 1 plusz dolog, amire vigyáznom kell, hurcolhatok magammal mindenhova

Hát végül rájöttem, hogy pár kellemetlen nap megér annyit, hogy aztán "normális" életem legyen.

Megcsináltattam a szemüveget és a kontaktlencsét is, bár mondta az orvos, hogy a lencsét nem fogom tudni folyamatosan hordani, mert a szemem akkor is könnyen elfárad majd. (Igaza volt persze.)

Az első pár nap valóban elég rossz volt. Nem sokan piszkáltak, de pár napig én és a szemüvegem voltunk a téma sajnos. A néhány emberrel pedig, aki piszkált volna, rövidre zártam a beszélgetést. Azt mondtam, amit nekem a szemész, hogy nem azért hordom, mert szeretném, hanem mert kell és kész. (És mivel látták, hogy nem vettem fel a kesztyűt, nem reagáltam semmit a piszkálódásra, elég hamar abba is hagyták. )

Ez tavasszal történt. Az első pozitív emlékem pedig az volt, mikor először néztem ki szemüvegben az ablakon a suliban, és rájöttem, hogy az egyik fának baromi szép levelei vannak, csak ezt én addig lényegében nem láttam…... :D

Azért írtam ezt le, mert értelmesnek tűnsz, és ha még mindig visszanézel néha, akkor talán még nem is döntöttél. :)

2013. máj. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 A kérdező kommentje:
Hát őszinte respect. Én be sem mernék menni a suliba szemüvegben. :D Igen, a fa tisztán elég durván néz ki, én is csodálkoztam, amikor úgy megláttam. :D "minden marad a régiben", ez az ami még rádob egy lapáttal. Nem nagyon szeretem a változást. Ja, és még mindig nem döntöttem, de szemésznél sem voltam azóta. Hát az, hogy értelmes, azért túlzás... :D
2013. máj. 12. 19:44
 48/54 anonim ***** válasza:

A negyvenakárhanyadik vagyok. :)

Élvezed, hogy minimum húszan próbálunk meggyőzni, többen kisregeny segítségével? Lehet, hogy a "regényírónak" jobb dolga is lett volna annál, hogy egy kamaszt gyozkodjon saját erdekeirol, megis mindenki segíteni akar. És ne mondd, hogy nem szeretsz a figyelem központjában lenni, mert nehezen hihető, hogy még az 50. Komment után is válaszokat vársz egy semmilyen kérdésre :)

2013. máj. 13. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:

Megértelek. Én is gyűlölöm a változást. De nem bántam meg! :) Egyébként ha megcsináltatod, hordhatod otthon, ameddig megszokod! Aztán később hordod majd a suliban is. (Ha nagyon zavarban vagy, először csak órákon. Óra közben úgy sem tud beszólni senki...) :D

Ja és a kontaktlencse! Tény, hogy nem olcsó, de azért nem is annyira vészesen drága... 3 havi lencsém kb 11 ezer forint.

2013. máj. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 A kérdező kommentje:
Én nem kötelezek senkit arra, hogy választ írjon. Utolsó, a kontaktlencsével győzködni fogom anyámat, hátha... :)
2013. máj. 13. 17:50
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!