Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Candida diéta során fogyasztha...

Candida diéta során fogyaszthatom az alábbi ételeket?

Figyelt kérdés
Olívabogyó, feta, mozzarella? Illetve az érdekelne még, hogy akik csináltak ilyen diétát, azok hogyan vitték be a szükséges szénhidrát mennyiséget? Például teljes kiőrlésű kenyeret ehetek? Nem baj ha van benne élesztő?

2019. aug. 10. 23:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen. Én zöldségekből vittem be, ebben voltak gyökérzöldségek (pl. répa) is. Semmilyen gabonából készült ételt nem ettem.
2019. aug. 11. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ma például bulgurt ettem, akkor azt se szabadott volna?
2019. aug. 11. 16:40
 3/9 anonim ***** válasza:
A gabonákban rengeteg a keményítő, szerintem jobb, ha nem eszel bulgurt sem.
2019. aug. 12. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A burgonyaban is van keményítő, szerinted azt fogyaszthatok? Köszönöm egyébként a segítőkészséged!:)))
2019. aug. 12. 11:14
 5/9 anonim ***** válasza:
És mi a baj a keményítővel?
2020. máj. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A Candida egy gomba, aminek a fő tápláléka a cukor. A keményítőből az emésztés során cukor lesz, ezért egy ideig érdemes a magas keményítőtartalmú ételeket kerülni.
2020. máj. 4. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Értelek, de egyes receptek szerint a rizs és egyéb gabonák, a búzát leszámítva engedélyezettek. Más receptek a húsféléket tiltják. :-(
2020. máj. 4. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Húsféléket nyugodtan fogyaszthatsz, persze nem bbq szószban pácolt marhahúst, hanem natúrban picit megsózott sült csirkemellet, sertést szabad. Tonhalat is fogyaszthatsz, csak abból is azt szabad választani ami natúr sós lében van áztatva. Ecet, ízfokozók tiltottak.
2020. máj. 11. 11:57
 9/9 anonim ***** válasza:
Én nem igazán értem, mi az alapja ennek a megkülönböztetésnek. A Candida szerintük miért csak a búzában lévő keményítőt szereti, a rizsben, kölesben lévőt meg nem, ugyanígy, a húsfélék közül miért lenne jobb egyik, mint a másik? A logikus szerintem az, hogy minél kevesebb keményítőt és cukrot fogyasszunk, húsból pedig bármilyet lehet enni, marhát is (csak ne cukros szószban legyen).
2020. máj. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!