Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Kamaszkorban is egészségtelene...

Kamaszkorban is egészségtelenek a tejtermékek?

Figyelt kérdés
Azt értem, hogy egy felnőttnek nem tesz jót, de kamaszkorban még eleve növésben van az ember.
2019. aug. 19. 09:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A tejtermékek önmagukban nem ártanak sem a felnötteknek, sem a kamaszoknak, sem a gyerekeknek, kivéve, ha valamilyen összeférhetetlenségük van.


Az meg végképp hülyeség, hogy a tejben van a növekedési hormon, ez nem igaz, a hormonok az adott gyerekállatban képzödnek.

Ugyanis nem azért nö töle, mert a kajában hormonok vannak, hanem mert tápanyagokat tartalmaz. Ugyanígy nönek késöbb a húsoktól, zöldségektöl, gabonától is, ezzel a logikával semmit nem szabadna enni, amitöl fejlödni tud egy szervezet.

2019. aug. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%
Nem egészségtelen a tej, csak az ostoba hozzá nem értők találták ezt ki
2019. aug. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A pudig próbája az evés! Ha elhagyod a tejtermékekek mondjuk két hónapra és nem tapasztalsz semmilyen pozitív változást, akkor nem ártalmasak a számodra. A kalciumnál a felszívódás a fontos, ezért kisebb bevitel is elegendő, ha biztosított a tökéletes felszívódás. Ehhez sokat kell napozni, zöldségeket fogyasztani, olajos magvakat enni, (dió, mogyoró, mandula, napraforgó, kesu stb). Ősztől tavaszig pedig D3-K2-magnézim étrendkiegészítővel segíteni a kalcium optimális felszívódását.
2019. aug. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Miből gondolod, hogy egészségtelen?
2019. aug. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
48%
A bolti tejtermékek már mind mérgek! Régen azért csináltak a tejből vajat, sajtot, hogy ne kelljen kiborítani a romlott tejet, mert vajban, sajtban jóval tovább eláll. Ma már minden élelmiszer átesik valamilyen tartósítási eljáráson. Tele vannak pakolva káliumszármazékokkal, nátriumbenzoáttal, E330-al stb.
2019. aug. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
53%
Utolsó: Tudod te mi az E330? Megsúgom, citromsav. A tejben nincs ilyen. De a többi élelmiszerbe tudod miért tesszük citrom vagy ecetsavat? Mert ezzel állítjuk be a pH-ját arra a szintre, amin a mikróbák már nem tudnak szaporodni. Gondolom sosem tanultál mikrobiológiát, így hiába magyarázom hogy működnek a mikróbák. De ezt hívjuk kémiai tartósításnak, nem kell mellé még antibiotikum. Ami mellesleg sosincs a tejben, hallottál már a pasztőrözésről? Olvasgass egy kicsit a témában, mert az 5 éves unokahúgom többet tud nálad
2019. aug. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
3-asnak igaza van. Nem mindenkinek jó, kortól függetlenül. Én fiatal korom óta rettentő pattanásos voltam, felnőttként sem változott a helyzet. Pár éve leálltam a tejtermékek fogyasztásával, azóta tiszta a bőröm. Ha nagy ritkán tejes dolgot eszek, másnapra már kijön 1-2 pattanás. A légúti allergiám is teljesen elmúlt, az emésztésem is jobb lett. Nekem nagyon megérte elhagyni a tejet.
2019. aug. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"mi az E330? Megsúgom, citromsav. A tejben nincs ilyen."

Mesterségesen, úgymond kémcsőben előállított citromsav! A kémiai képlete is eltér a gyümölcsökben előforduló citromsavétól. (lásd: Wikipédiában)

És igen is, a tejbe is adalékólják a tejgyárakban. E nélkül nem lehetne árusítani a multik polcairól! Mert ha romlott tejet viszel haza...

2019. aug. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

""mi az E330? Megsúgom, citromsav. A tejben nincs ilyen."


Mesterségesen, úgymond kémcsőben előállított citromsav! A kémiai képlete is eltér a gyümölcsökben előforduló citromsavétól. (lásd: Wikipédiában)"



Mivel az élelmiszeriparban dolgozom, így szerintem egy kicsit jobban benne vagyok a dolgokban, mint te. Az alapdiplomám szerint biológus vagyok, pontosan tudom hogy készítik a citromsavat, no de azt tudtad-e, hogy a legnagyobb mennyiségben Aspergillus nigerrel termeltetik? Nem mi, kis butus. De olvasgasd csak a wikipédiát, általános suliban még talán hasznos is.



"És igen is, a tejbe is adalékólják a tejgyárakban. E nélkül nem lehetne árusítani a multik polcairól! Mert ha romlott tejet viszel haza..."


Nem, nem adalékolják. Olvass már egy kicsit az erre vonatkozó szabványokban és ne beszélj baromságokat. Nem, nincs benne adalékanyag. Mond, utánaolvastál a pasztőrözésnek, amire megkérdetelek? Gondolom nem, mert akkor nem montál volna újfent ekkora marhaságot

2019. aug. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#9: lehet kár fáradoznod... emberünk olvasott valami kamu cikket a neten, és már élelmiszermérnökké és biológussá avanzsálódott..
2019. aug. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!