Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha megemelem a kalóriabevitele...

Ha megemelem a kalóriabevitelemet, hízni fogok?

Figyelt kérdés

Már jó ideje életmódot váltottam, egészségesen étkezek, naponta sportolok. Eddig 1200-1300 kalóriát vittem be naponta, viszont kezdek aggódni, mivel az alapanyagcserém 1540 kalória, ami alá ugye nem ajánlott menni, és félek, hogy egy idő után akár tönkre is vághatom így az anyagcserémet...arra gondoltam, hogy felviszem 1500 kalóriára a napi keretet. Eddig rendesen ment a fogyás, nincs stangálás se, heti 0.5-1 kilót fogyok, eddig -9 kilónál tartok. Hetente 8 órát edzek, hétfő- egy óra edzés (karra vagy lábra, kondiban)+ 1 óra elliptikus tréner, kedd- 1 óra elliptikus tréner, szerda- 1 óra edzés( ugyanúgy kondiba, karra vagy lábra) + 1 óra elliptikus tréner, csütörtök- 1 óra elliptikus tréner, péntek-1 óra edzés (kondi)+ 1 óra elliptikus tréner, hétvégén pihenek, ez mellett mindennap sétálok legalább egy vagy kicsit több órát. Szóval ha most 1300ról 1500ra emelem a kalóriabevitelemet, hízni fogok szerintetek?

16 L 170cm/67kg



2019. aug. 20. 17:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagy durranás a matek:

1kg zsír = 7000 kalória


vagyis kb 0.25kg-mal fogsz kevesebbet fogyni.


Egyébként fogalmam sincs mit értesz azalatt, hogy "tönkrevágod az anyagcseréd", gondolom ez ilyen "hallottam valahol és olyan jól hangzik" dolog lehet.

2019. aug. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Pár évvel ezelőtt sajnos rossz módszerrel fogytam le, jóval a bmr-em alatt ettem, és egy idő után nem fogytam, lelassult nagyon az anyagcserém és raktározó üzemmódra váltott a szervezetem. Jöhetnek még válaszok! :D
2019. aug. 20. 18:55
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha 1540 kcal a BMR-ed, akkor továbbra is fogyni fogsz, elméletileg. Azért elméletileg, mert a testünk nem egy gép, az étrend összetétele és minősége is számít. De szerintem nem valószínű, hogy ilyen minimális változástól elkezdenél hízni, ha eddig sikerült fogynod. Főleg ennyi mozgás mellett.
2019. aug. 21. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ! :D Hát remélem, hogy tényleg nem fogok hízni! Jöhetnek még válaszok! :D
2019. aug. 21. 07:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!