Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egézséges ha napi 2-3 pohár...

Egézséges ha napi 2-3 pohár tejet iszok? Ha igen, akkor miért? (kort/nemet)

Figyelt kérdés
2010. júl. 13. 20:30
 1/9 anonim ***** válasza:

kalciumforrás.

24N

2010. júl. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom de nekem pár éve azt mondta a védőnő hogy napi fél liternél többet ne igyak mert vesekövem lesz. 35 /nő
2010. júl. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem! Itt az orvosi indoklás:


(Forrás: Dr. Szél Éva - Az egészséges gyermek fejlõdése, táplálása, gondozása)


A tehéntej fogyasztása az ember számára bizonyos értelemben képtelenségnek számít. Ha egészségügyi szempontból vizsgáljuk a tejet, mint táplálékot, azt találjuk, hogy bár elvileg magas értékû fehérjeforrás, azonban emésztése során rengeteg savasító melléktermék keletkezik, ezekbõl pedig ekcéma, asztma, allergia, légúti-, nõgyógyászati-, és ízületi betegségek alakulnak ki. Ismeretes, hogy a nyers diófélék, olajos magok és a csíráztatott gabona semmiben nem maradnak le a tej mögött, sõt ezek létfontosságú vitaminokkal és ásványi anyagokkal látnak el bennünket azonnal beépíthetõ formában és méreganyag nélkül.

2010. júl. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mindezen felül minden rákos betegség esetén a tej mellőzésére figyelmeztet az orvos!
2010. júl. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
de bolti tejre gondoltam
2010. júl. 13. 20:50
 6/9 anonim ***** válasza:

Tök mindegy hogy bolti vagy nem, a bolti max. fel van kicsit hígítva. A 20:40-es válaszolót támogatva, a tejet nem szabad inni senkinek.

Szintén egy kutató orvos, Szendi Gáborra hivatkozva, a tej sok betegség okozója és ártalmas, mert emészthetetlen anyagokat tartalmaz. Olvass utána a neten, ezt le is írja tudományosan: Szendi Gábor: Paleolit táplálkozás.

2010. júl. 15. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szendi Gábor az maradjon a saját szakterületénél...tudtommal pszichológus. Köze nincs egy kutató orvoshoz. Ő csak külföldi cikkeket és tanulmányokat fordít le és elkezdte ő is azt az üzletet, h minden ételt letipor a sárga földig: ne együnk rizst, ne együnk gabonaféléket, tejterméket, hüvelyeseket, kukoricát, krumplit......na az ilyennek adnék egy jó nagy szájast...tartson már egy kis előadást egy szegény faluban is....akkor ott már mindenki meghalt volna, ugyanis tejen, kenyéren és krumplin élnek...legalábbis a többség és ez több ezer éve így van. Borzasztó, h h megtudja etetni az embereket az ilyen, mert tudományosan nagyon hihetően alátámasztja érvekkel, de sztem borzalom ez az egész.
2011. dec. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát én kb 30 éve napi egy liter tejet meg iszok. Az is igaz hogy csak házi tejet, nem mű anyagot. Semmi bajom eddig.
2013. okt. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
12 éves lány vagyok, minden nap megiszok minimum egy bögre tejet. Volt olyan, hogy egy litert is egy ültő helyemben. Nem tudok róla lemondani, mintha függő lennék. Nem boltit iszom, hanem igazit. :)
2016. aug. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!