Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Cukorbetegek, ha egy pohár...

Cukorbetegek, ha egy pohár kefírből és kb.10 dkg francia saláta alapból, kevés majonéz + mustár felhasználásával salátát készítek, az kb. mennyi CH-ot tartalmaz?

Figyelt kérdés
2010. dec. 30. 23:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Általában mindenen rajta van az összetevő. Megnézed a kefír CH-ját, az adott. Megnézed a franciasalátaalap tartalmát, kiszámolod. Ha nincs rajta, akkor megnézed a tápanyagtáblázatban. Amúgy a zöldségekben nagyon kevés van. Ugyanígy jársz el a többivel is. Három dolog kell az egészhez: táblázat, mérleg és számológép. Amúgy a dokim szerint nem a szénhidráttartalom a lényeg, hanem a kalória. Épp mos olvastam az Atkins-diéta lényegét: zsírból állít elő a szervezet energiát. Egyébként én már jártqam így. Kevés CH-fogyasztás mellett több kalória-bevitel volt, és attól is emelkedett a cukorszint.

Találtam neked egy táblázatot, ha esetleg nem lenne:

[link]

2011. jan. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a linket.

Nem Atkinsezek, hanem cukordiétán vagyok, ahol bizony számolni kell a szénhidrátokat.

Kevés mustár, a kefír majdnem minden étkezésbe beiktatható, a salátába egy csipet majonézt is szoktam tenni, de az kicsit megnyomhatja CH szempontjából, ezért érdekel.

A dokitól kapott CH táblázatom alapján 27 g CH-t írnak egy adagnyi francia salira, ami azért elég sok.

2011. jan. 1. 13:49
 3/7 A kérdező kommentje:

Apropó!

A linket nem tudom megnyitni vmi oknál fogva..

:S

2011. jan. 1. 13:52
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy nincs a gépeden Adobe Reader?
2011. jan. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Van, de nem nyitja meg.
2011. jan. 2. 09:27
 6/7 A kérdező kommentje:

Oké, már sikerült.

Köszi.

2011. jan. 2. 09:28
 7/7 anonim válasza:
Nem az biztos hogy nem sok...A salátába annyia kevés van hogy nem számoljuk, a kefírben egy pohárban (175 g) abba olyan 5-6 a CH. A mutár és a majonéz attól függ hogy mennyit tettél bele meg hogy sima vagy light-os.
2011. jan. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!