Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit tehetek puffadás ellen?

Lexa Alexa kérdése:

Mit tehetek puffadás ellen?

Figyelt kérdés
Az elmúlt pár napban nagyon felvagyok fújódva. Egészségesen eszek, viszont nem tudom mi puffaszt. Valami ötlet hogy ne puffadjak? Gyógyszert nem szívesen szednék, inkább valami más megoldás érdekel. Előre is köszönöm.

2019. szept. 2. 20:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Mi az az egészségesen evés?

Konkrétan miket eszel általában?

Változtattál valamit az étkezési szokásaidon az elmúlt időben?

2019. szept. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Az elmúlt időben nem változtattam.

Annyit jelent, hogy vega vagyok, rengeteg gyümölcsöt, zöldséget eszek. Zsírt csak amennyit muszály. Fehér cukrot, lisztet csak ritkán.

2019. szept. 2. 20:32
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezt így nem nagyon lehet megmondani ennyi infó alapján.


Rengeteg mindentől lehet puffadni. Enyhe laktózintolerancia (nem elengedő laktáztermelés) jele is pl. puffadás (az emberek jó 80%-a laktóz érzékeny valamilyen szinten); de ugyanígy pl. ha nem fogyasztasz túl gyakran babféléket akkor az alfa-galaktóz enzim termelődésének hiánya is okozhat puffadást emésztéskor (babfélék gyakoribb fogyasztása esetén elmúlik). A túlzott gyümölcsfogyasztás megterhelheti a hasnyálmirigyet, ami szintén puffadáshoz vezethet. Ahogy a túlzott zsírfogyasztás is (telített,állati zsírok pl. sajt, vaj, tej, joghurt, tojás, stb.)


Szóval ezer meg egy oka lehet.

2019. szept. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Vannak puffasztó zöldségek, pl. káposzta, hüvelyesek. Laktóztól is puffadhatsz. Olyat még nem hallottam, hogy valaki a zsírtól puffadna, a túl sok rosttól inkább...

Igyál gyógyteákat, használj megfelelő fűszereket, a puffasztó zöldségeket főzd meg alaposan. A száraz hüvelyeseket áztasd megfelelő ideig, az áztatáshoz használt vizet cseréld le párszor.

2019. szept. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2019. szept. 3. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!