Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit csináljak állandó haspuffa...

Mit csináljak állandó haspuffadás ellen?

Figyelt kérdés

Nagyon idegesítő hogy régóta minden nap fel vagyok puffadva. Tök nagynak tűnik a hasam,és nem a háj miatt. Gondolom valamit az étrendemben kell változtatnom. Nagyon idafigyelek arra,mit eszek. Tojás,csirkemell,sertéshús ritkábban,frlvágottak,nagyon ritkán sajtok,sok zöldség,gyümölcs,néha rizs,bulgur,aszalt gyümölcs,dió. A héten hanyagoltam a tejterméket,mint zsírszegény túró,natúr joghurt,ezelőtt ezeket is ettem elég gyakran.

Min kéne változtatnom,hogy elmúljon?



2015. jan. 16. 21:11
 1/2 anonim ***** válasza:
Jól sejted, a puffadás lehet a tejtől, de lehet pl a gluténtől (ezt sajnos csak orvos derítheti ki, én lisztérzékeny vagyok, de pl. sosem a lisztes étel után volt bajom, hanem tőle függetlenül, mégis a liszt okozta), de lehet pl. a cukortól is, én attól is szoktam. Próbálgasd, ha a tej vagy a cukor a probléma, arra könnyebben rájöhetsz, a glutén miatt viszont menj orvoshoz. Tesztelgesd, próbáld ki, hogy 1-2 napig pl sok tejeset eszel (főleg a tejföl, tejszín, sima tej van tele laktózzal, ami a puffadást okozhatja), aztán egyél máskor sok cukrosat. Idővel kitapasztalhatod, mit nem bír a szervezeted, ha nem sikerül, menj gasztroenterológushoz.
2015. jan. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Jó,köszönöm a tanácsot!

Igazából cukrot sem eszem,hanem steviát használok már régóta.

2015. jan. 17. 00:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!