Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tudtok ajánlani fogyókúrás...

Tudtok ajánlani fogyókúrás étrendet ami bevállt?

Figyelt kérdés

2019. szept. 5. 17:49
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
Étrendet nem igazan ismerek, de azt ajanlom, h sokszor keveset egyel. Mert a ritka es keves etkezes pont az ellenkezohet valtja ki. Es szenhidratcsokkentett
2019. szept. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
*etelek egyel, csokkentsd a cukrot es gyümik zöldseget is iktass be az etkezeseidbe szerintem:-)
2019. szept. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szénhidrátcsökkentés (low carb, LCHF étrend).
2019. szept. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%
Szénhidràtszegény, zsírban és fehérjében gazdag étrend. (Nekem bevàlik)
2019. szept. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

reggel protein shake, ebédre egy könnyű ebéd, mondjuk hús zöldséggel, estére saláta, akár mozzarellával vagy tonhallal, egyéb sovány húsfélével. Esetleg a salátához egy kis toast jellegű kenyér, minél barnábbat.


Fontos még, hogyha jelentős túlsúlyod van, akkor mindenekelőtt megfelelő orvossal is konzultálni kell, pl inzulin rezisztencia, vagy pajzsmirigy problémák lehetnek a háttérben.


Mozgásnak: ha teheted sétálj sokat, tempósan, lehetőleg jó levegőn.

2019. szept. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Ne egyél semmit, csak igyál.. tuti fogysz tőle.. ha nem , akkor tévedtem..
2019. szept. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

A fehérjében és jó zsírolban gazdag, csökkentett szénhidrát tartalmú étrend tényleg segít.

Ha tudaz próbálj naponta mozogni (nem nagy dolgokra gondolok, mondjuk sétára), de lehetőség szerint heti 3-5 edzés az, ami nekem sokat segített még. (Itt figyelj arra, hogy mit jelez a tested, ha nagyon nem bírod lazíts rajta egy picit, ha túl könnyű nehezíts). Nem kell edzőterembe eljárnod, rengeteg jó gyakorlatot tudsz otthon is végezni és megfelelően elvégezve nagyon effektívek tudnak lenni.

Illetve legalább kalóriaszámolás, de a makrók (zsír, fehérje, szénhidrát) számolása is segít, mert hiába "egészséges", amit eszel, ha több energiát (kalóriát) viszel be, mint amit elégetsz akkor hízol.

Kérlek ne próbálj ki különböző "csoda diétákat" (500 kalóriás diéta és társai), mert ezeknél nagyon lelassul az anyagcseréd és, ha visszatérsz "normál" bevitelre, akkor hízni fogsz, mert a szervezeted attól tart, hogy megint éhezni fogsz.

Amit javaslok még az nem "fogyókúra", hanem egy életmódváltás inkább, ha meghallom a "fogyúkúra" szót, akkor mindig az éhezés jut eszembe.

Nem tudom a jelenlegi étrended, de az sokat tud segíteni, ha az összes cukros innivalót elhagyod. Kávé helyett ajánlom a zöld teát (üresen).

Valakinek segít a naponta többször kevesebbet, de valakinek nem. Igazán nem az a lényeg, hogy naponta hányszor eszel, hanen, hogy a nap végén (de leginkább heti bontásban) a makrók és a kalória bevitel megfelelő legyen. Magamról tudom, hogy napi 3-4 étkezésnél többet nem bírok betenni. Ha szétbontom ezeket az étkezéseket kisebb részekbe csak éhesebb leszek és többet akarok enni.

Rengeteg vizet ajánlok (akár napi 2-4l, de óvatosan, az ásványi sókat ne mosd ki, mert kiszáradhatsz)

Igazán a saját étrendem írom le neked, hátha valamit segít.

Reggeli: van benne gyors felszívódású szénhidrát és lassú felszívódású is. Mondjuk zabkása valamilyen gyümölccsel (itt vigyázz, minden gyümölcsnek más a kalória és a szénhidrát tartalma) és én mandulatejet használok, de más növényi tej vagy víz is jó.

Ebéd: fehérjében gazdag sovány hús (csirke, hal, zsírmentes részei a marhának) bulgurral vagy rizzsel, zöldségekkel (itt is más minden zöldség kalória és szénhidrát tartalma, ezeknek nézz utána, fejből nem tudom egyiknek sem)

Vacsora: szintén valami soványhús salátával mondjuk.

Ebédhez és vacsorához szoktam még vagy light sajtot vagy olivabogyót is tenni, nasinak pár szem olajos magvakat szoktam enni (dió, mandula, kesudió, stb), de ezeket mértékkel.

Amit általában tud tartani fogyást az ember az heti 0,5-1kg, ha nagy túlsúlyról van szó, akkor az elején lehet heti 1-2kg.

Arra figyelj, hogy ne izomvesztés legyen, hanem zsír.

Ne ijedj meg, ha néha stagnál a súlyod vagy hízol. Ilyenkor segíthet egy "csaló" nap, de lehet azt jelenti, hogy ideje más edzéstervet követned, mert a jelenlegi túl "egyszerű".

Ne szedj feleslegesen semmilyen vitamint, étrendkiegészítőt. Ha szeretnél, akkor vitaminokkal kapcsolatban először kérj egy vérvételt és akkor megtudod miből kell pluszban bevinned. Én speciel nem vagyok annyira nagy étrendkiegészítő fanatikus, próbálom az étkezéssel bevinni őket, de, ha szüksèges akkor néha-néha becsúszik egy proteinshake, de ennyi

2019. szept. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Huh most meglepődtem, hogy 7 hozzászólásban nem találtam sok jót... a szénhidrát csökkentett termékek nem feltétlen jók. A napi egészséges táplálkozásnak 50%a szénhidrát, 20% fehérje, és csak 30% zsír. Sok CH csökkentett termékben sok a zsír. A cukor csökkentett termékek már más téma. Az hasznos lehet. Én dietetikus konzultációt ajánlok, ha ezt nem teheted meg, akkor vannak jó alkalmazások, pl yazio amivel jól lekövetheted és egyensúlyban tarthatod a táplálkozásod.
2019. szept. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!