Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ti mit ajánlatok?

Ti mit ajánlatok?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok ,45kg . Akárhogy próbálom ,akárhogy szeretnék, nem tudok hízni ,és azt vettem észre ,hogy inkább csak fogyok ,2honapja 47kg voltam .. azelőtt 49..

orvoshoz nem nagyon szeretnék, és nem is nagyon tudnék eljárni ,kis faluban élek messze a várostól.

Segítséget szeretnék kérni tőletek ,főleg azoktól ,akik ugyanebben a problémában jártak ,és sikerült a változás miatt hízni.

Valamiféle étrendet össze tudnátok nekem rakni? Köszönöm!



2019. szept. 9. 08:24
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
164cm vagyok.
2019. szept. 9. 08:24
 2/12 A kérdező kommentje:
Életemben nem voltam még 50kg .. A cél 54-55 kilogram ,de ezt egyedül sajnos nem tudom össze hozni ..
2019. szept. 9. 08:25
 3/12 anonim ***** válasza:

Sajnos betegség is állhat a háttérben. Valamilyen ételre való érzékenység, emésztési problémák, pajzsmirigy túlműködése, stb. Legalább olvass utána ezek tüneteinek, és szükség esetén menj el kivizsgálásra.

Érdemes lenne nagyjából kiszámolnod, mennyi kalóriát viszel be naponta. Ha nagyon keveset, rossz az étvágyad, először ezt kellene rendberaknod, az okokat megtalálnod. Pl. B-vitamin vagy cinkhiány is okozhat rossz étvágyat, de lelki problémák, stressz is.

Egyszer én is lefogytam 47 kilóra (163 cm), nekem az segített visszamenni 50 fölé, hogy elkezdtem kesudiót, diót, egyéb magokat enni, és többet mozogni (2 naponta 20 perc súlyzós torna). Glutén- és tejérzékenység miatt kezdtem diétázni, emiatt fogytam sokat.

Részletes étrend helyett annyit javaslok, hogy egyél elég fehérjét (kb. 80 g), és minél több szénhidrátot+zsírt együtt (pl. hús+krumplipüré vajjal, pörkölt+rizs, gyümölcs+magok, bundás kenyér), érdemes lenne vitaminokat is szedned.

2019. szept. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen !!
2019. szept. 9. 09:37
 5/12 A kérdező kommentje:
Utána néztem az emésztési panaszoknak, és minden szava igaz rám! :(
2019. szept. 9. 12:25
 6/12 A kérdező kommentje:
Fel lehet hogy az is közre játszik, hogy dohányzom már 3 éve? Hogy miért ,mert hülye voltam ,menőnek akartam tűnni ,és rá szoktam ,próbáltam le tenni de nem ment ,de mindegy ,ebbe ne is menjünk bele .
2019. szept. 9. 13:08
 7/12 A kérdező kommentje:
De lehet * bocsánat
2019. szept. 9. 13:08
 8/12 anonim ***** válasza:
Hát, a dohányzás is közrejátszhat. A legtöbb ember hízik, miután abbahagyja, nálam ez stabil +3 kilót jelent. Próbáld meg letenni, és rendberakni az egészséged.
2019. szept. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2019. szept. 9. 14:15
 10/12 anonim ***** válasza:

Hát ... online számold ki a kalória szükségleted, amiből nem kapsz egy pontos számot az csak egy iránymutatás.


Majd próbálj az ott kapott szám szerint kalóriatöbbletben lenni. Azaz adj hozzá a szükségletedhez egy egészséges nagyobb számot és számold gramra pontosan mit eszel és próbáld ezt tartani.


Ha így is fogysz, akkor menj orvoshoz.

2019. szept. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!