Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Táplálkozás

A kérdés

Az baj ha soha nem vagyok éhes? Mit csináljak ezzel? Én tehetek róla?

Suliba soha nem eszem meg a kajat es muszaj kidobnom mert ha haza viszem anyam megöl hogy miert nem ettem. Es mikor haza erek 3 körül akkor szoktam enni és még este 6felé.

Nem is tudok az ételre gondolni.Sokat fogytam most de ezt nem direkt csinalom

17L

szept. 11. 19:03  Privát üzenet  

A válaszok
Ha eddig ettél, most meg nem , akkor baj. Lehet beteg vagy.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 47%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont szept. 11. 19:06 Privát üzenet
Metionin nevű felhasználó válasza:

Vérképet nézess, lehet hiánybetegség vagy gyomorsav probléma. Nekem volt ilyen problémám, egyszerűen nem éreztem éhséget, nem kívántam az ételt. Kiderült hogy kevés a gyomorsavam.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont szept. 11. 19:18 Privát üzenet
Igen, amit előttem írtam. Ha ezek megvannak, sok b vitamint szedj, attól aztán jó étvágyad lesz!

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont szept. 11. 19:37 Privát üzenet

Ha sovány vagy és így tovább fogysz, akkor baj. Ha még nem vagy sovány, akkor is lehet baj abból, ha nem eszel eleget, tápanyag- és vitaminhiány, illetve ezek következményei. Pl. hajhullás, fogak elromlása, hormonproblémák, izmok leépülése.

Kipróbálhatnád, hogy reggelente megiszol egy bögre gyógyteát, gyömbért főleg javaslom. Vagy legalább egy pohár 100%-os gyümölcslevet. Ezek segíthetnek, hogy az iskolában kellőképpen éhes legyél.

Vitamin- és vashiány is lehet az étvágytalanság hátterében, a vasat vérvétellel meg lehet nézni, szükség esetén pótolni. B-vitamint is nyugodtan szedhetnél (komplexet), esetleg még cinket.

Addig is, a kajádat ne dobd ki. Nem tudnád valakinek odaadni, aki örülne neki?

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont szept. 11. 20:28 Privát üzenet
Valószínű, hogy emésztési probléma, székrekedés pl., ha nincs naponta székleted, valamit a gyomorsavhiány is okozhatja.

A válaszíró 37%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont szept. 11. 21:38 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
5 hónapos a kisfiam.120-150 ml-ert eszik,2 óránként éhes. Mit tehetek?
Vegán lettem, de mostanában folyamatosan enni akarok annak ellenére, hogy nem vagyok éhes. Miért van ez, mit tehetek ellene?
8 hetes kis westie kutya mindenért ugat (vegyem fel/le az ágyról, éhes, játszani akar, a másik kutyával ha játszik konkrétan üvölt/sikít. Mit tehetek a hangoskodás ellen?
Állandóan éhes vagyok és falásrohamaim vannak, pedig nem fogyózom. Miért van ez és mit tehetek ellene?
Nagyon éhes vagyok fáj a torkom. Mit tehetek?
Mensruáció előtti napokban totál éhes vagyok mindig. Mit tehetek ez ellen? és miért van ez? épp fogyózom ráadásul, mert 80 kg vagyok.

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Táplálkozás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!