Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért mondja mindenki, hogy...

Miért mondja mindenki, hogy ne szedjünk vitaminokat, hanem inkább gyümölcsöt, mikor zöld gén kezelt gyümölcs van a boltban?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Napok óta gyenge és fáradt vagyok. Szerintem vitamin hiányom van. Elkezdtem utána olvasni itt a a vitaminoknak és sokan azt írják egyen az ember gyümölcsöt, találkozzon helyesen és a vitamin rossz ízű. Szerintem meg a horror áron árult gyümölcs és zöldség semmi vitamint és tápanyagot nem tartalmaz. A gyümölcsök zöldek még és semmi ízük nincsen. Csak a génkezeltség miatt szépek. Miért él mindenki abban a hitben, hogy abban amit eszik megvan minden? Miért mondja mindenki igyunk csapvizet mikor kövek vannak benne?

2019. szept. 12. 13:54
 1/7 anonim ***** válasza:
60%
Mindenki azt mond, amit akar. Próbáld ki a spirulinát, chlorellát.
2019. szept. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
Azert mondjak, mert most ez a divat, most rosszak a taplalek kiegeszitök, ennyi… Amugy meg en pl. max megmosolygom az ilyen "okos" hozzaszolasokat. Sajat tapasztalataimra tamaszkodva döntöm el, hogy mi valt be es mi nem. En szedek vitaminokat, azt is kitapasztaltam mar, hogy nekem melyik jo. Gyömölcsöt azert eszem, mert szeretem nagyon, de ahogy te is irtad azokban mar alig van valamicske Vitamin. Zöldseget meg azert eszem, hogy könnyebben csusszon a szendvics...
2019. szept. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%

Akiknek saját termesztésű zöldségei, gyümölcsei vannak, azokban van vitamin, a boltiakban kétséges.

Ezért kell szedni a vitaminokat, mikro és makroelemeket, ám nem mindegy, hogy milyeneket, mert a felszívódási hatékonyságuk nem egyforma.A szerves molekulájú ásványok tudnak felszívódni, a többiek nem.

2019. szept. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anarchy666 ***** válasza:
91%

Általában semmi gond nincs a vitaminszedéssel (a C vitamin, telen pedig a D vitamin is ajánlott), inkább azért nem ez ajánlott elsősorban mert sok ember nem kiegeszítésként szedi ezeket, hanem a rendes ételek helyett. És a szemét orvosok arra próbálják rávenni az embereket, hogy változatosan és egészseges étkezzenek és ne csak az étrendkiegészítő bogyókat szedjék.

Amúgy meg nemtudsz génmódosított ételt venni Magyarországon, jogszabály tiltja az arusítását, termesztését.

2019. szept. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát valami vegyszeres van az tuti amitől a zöld paradicsom már piros....
2019. szept. 12. 18:14
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az kényszerérett. Leszedik zölden, hogy legyen idő szállítani, közben meg tud érni. De nem lesz olyan finom, mintha a növényen ért volna be.
2019. szept. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sokan nem érdekeltek abban, hogy az ember egészséges legyen. Szerintem ezért mondják. A másik ok a nem tudás.
2020. aug. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!