Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Állandó éhség. Mitől lehet?...

Állandó éhség. Mitől lehet? Mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés

23/L vagyok 54 kg 162cm.

régen sportoltam, akkor a maximum súlyom olyan 58kg körül volt. már kb 5 éve abbahagytam a sportolást és egy fix 54-55kg-os súlyom van. ami mások szerint normális, átlagos de inkább hízhatnék mint fogynom kéne. viszont én legszívesebben lefogynék 48kg-ra ami az "álom" súlyom ( 51nél kevesebb sosem voltam még).


viszont állandóan éhes vagyok, de nagyon durván. emiatt folyton eszem és bűntudatom van. már ott tartok, hogy sírni kezdek ha éhes leszek.. mert hiába nem híztam még el, félek hogy elfogok ha ennyit eszem.


napi étrendem kb így néz ki:

reggelire: tojásrántotta 1-2 tojásból + 1 pár virsli + 1 szelet kenyér + tejeskávé

ebédelni nem igazán szoktam csak 1 péksütit vagy 1 csomag zabkekszet + 2 db banánt kb. mellé csomó cukros kávét megiszom.

ha hazaérek délután akkor 17 óra körül jól bezabálok egy nagy tál főételt és egészen lefekvésig eszem össze vissza amit találok itthon


sportolásra sajnos nem jut időm mert vagy suliban vagyok, vagy dolgozom vagy tanulok


2019. okt. 2. 21:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Cukorbetegségre nem gondoltál? Az is okozhat ilyeneket.
2019. okt. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%

Cukorbetegség, ahogy az előző írta.

Ha nem iszol eleget, akkor is evési kényszered lehet, mert a test tudja, hogy több esélye van, hogy rávegyen, hogy egyél, mint hogy igyál.

Krónikus fáradtság, mert nem alszod ki magad, olyankor kajából akar a test energiát.

Vitamin hiány is késztethet arra, hogy nassolni akarj. Erre főleg akkor tudsz ráismerni, ha pontos nassolni valód van. Pl: most nekem valami zsíros sültkrumpli kell! Vagy: csak csokit csokival, most rögtön! Ezek általában valami vitamin vagy ásványi anyag hiányra utalhatnak.

Ezen felül az se segít, hogy nem eszel ebédre, nem csodálkozom, hogy farkas éhes vagy vacsira.


És végül a legvégére: szokás. Lehet, hogy megszoktad, hogy jár a kezed a szádhoz, mint egy cigisnek is sokszor nem a nikotin kell, hanem a kézmozgás, a mély lélegzés, a rituálé. Neked meg unalmadba ez jön ki.


Ezek lehetnek többek közt.

2019. okt. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
42%
Dehogy cukorbetegség, ez egy teljesen nonszensz étkezési rend! Magadtól hogy nem jöttél rá? Felkeléstől 17 óráig, tehát kb 11 órán át éhezel. Párszáz kalória. És mivel a munka is energiaigényes, iszonyúan megéhezel! Tessék bent tízóraizni, azt, amit te ebédnek nevezel, majd rendesen normális ebédet enni: leves, húsétel körettel, délután gyümölcs, és mindjárt nem fog estére kopogni a szemed az éhségtől. Egyenletesen kell biztosítani az energiaellátást. És ne akarj 48 kilóra lefogyni, mert az nem álomsúly, hanem betegséghez vezető gebeség. Mellesleg ha ilyen érzékeny és bizonytalan vagy, nem ártana egy pszichológus.
2019. okt. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%
Próbálj meg korábban & nagy energiatartalmú ételeket fogyasztani! Az többnyire beválik.
2019. okt. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%

Amit hazaérésig estzel, az max 1000 kcal, emellett majdnem teljesen csak szénhidrát.

Ez egyrészt eleve borzasztó kevés (alapfelhasználás - ami az életfunkciókhoz kell - már legalább 1500-1700 kcal közt van), másrészt alig van benne fehérje, zöldség/rostanyag meg semmi.

Ne csodálkozz, ha emellett éhes vagy. Egy átlagos föétel 500-600 kcal, amivel még mindig az alapszükségleted alatt vagy esetleg éppen eléred azt, a napi mozgásod, munkád, egyéb tevékenységedhez szükséges energia még teljesen hiányzik.

Az lenne a baj, ha nem lennél éhes, egyszerüen nem eszel annyit, amennyire a szervezetednek szüksége van.

Okosabb lenne valami értelmesebb étrendet összeállítani meg felelö kalóriamennyiséggel és normális összetételben.

2019. okt. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A péksüti és keksz nem ebéd, hanem nasi, azért vagy ennyire éhes este. Zöldségek, fehérje is kellene, nem csak szénhidrát. Kezdj el vitaminokat szedni, mert ebben nagyon kevés van, és a hiányuk a közérzetedre, teljesítményedre is kihat.

A súlyod tökéletes, a bűntudat az evés miatt nem normális.

Hétvégén sincs időd mozogni? Pedig nem ártana, akár hétközben estefelé is egy 10 perces torna, mert így csak skinny fat leszel, lehet, hogy már az is vagy.

2019. okt. 3. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Figyelj oda hogy a táplálékot rágd meg jó alaposan. Ha nem megy a rágás, a fogaid állapota miatt, kortyolj közben desztillált vizet. Kerüld a tartósítószeres vackokat. A virsli helyett süss a tojás alá egy vékonyka szalonnát, és kerüld az étolajat. A sóra is érdemes odafigyelni, mert az adalékolt csomósodásgátló megváltoztatja az emésztést. A reggelit ne 9 órakor edd, hanem 6-7 óra között. Ha ezeket betartod néhány hónap alatt rendbe jön az emésztésed, és nem fogsz többet enni mint ami szükséges.
2019. okt. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!