Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Van olyan étel amitől jól...

Van olyan étel amitől jól lakok viszont semennyi energiát nem ad? Tehát a szervezetem nem jelez, hogy ennem kéne de közben mégis éhes vagyok?

Figyelt kérdés
Létezik ilyen? Tehát nem arról beszélek amitől nem laksz jól, vagy jelentéktelen mennyiségű energiát ad, hanem amitől jól laksz, úgy érzed ettél viszont továbbra sem lesz energiád mert mondjuk nem emészted meg vagy emésztés során nem szolgáltat elegendő energiát vagy semennyit. Szóval lehetséges lenne mondjuk úgy ennem hetekig, hogy ne legyek éhes viszont közben meg mégis éhenhalnék?

2019. okt. 3. 16:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Ilyenkor jól szórakozol, vagy komolyan gondolod? Keress egy pszichológust!
2019. okt. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

2eveig csak sima langost egyel.

Csak szenhidrat+max zsir van benne.

A szervezeted viszont elsorvad mert nem viszel be feherjet, siman lebontja az izomzatot stb.



Meghalsz de nem sovanyan es nem ehen, hanrm tapanyag hianyban.

2019. okt. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenek a sok emészthetetlen anyagot (pl. növényi rostok) tartalmazó "ételek", pl. savanyított káposzta, kovászos uborka, főtt cékla és általában minden hasonló zöldségféle, abból készült étel, pl. lecsós tök. A sok emészthetetlen, de jó vízmegkötő anyag miatt jó bélműködést biztosítanak.
2019. okt. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Mihez kéne pszichológus? Nem meg akarok halni hanem kiváncsi vagyok csak. Azt tudom, hogy energia mellett még sok más kell a szervezetnek, engem az érdekel van e olyan étel ami elhiteti a szervezettel, hogy jól lakott miközben energiát nem ad vagy nem elegendőt.

Ha így akarnék meghalni, arra egyszerű lenne a megoldás. Nem ennék ennyi :D garantált siker.

Örülök, hogy kettőből egynek legalább sikerült némileg válaszolnia a kérdésre, de azért ennél pontosabb válaszokat reméltem.

2019. okt. 3. 16:38
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen is meg nem is. Rostdús ételek jobban eltelítenek rövid távon, de ha nincs megfelelő energiatartalmuk, akkor a test érzékelni fogja, hogy fogyóban vannak a máj szénhidrát(glikogén-)tartalékai, és a csökkenő vércukorszint éhségérzetet produkál. Viszont egyidőben megindul a glükoneogenezis, és a saját zsírok bontása. Relatív vagy abszolút szénhidráthiányban a zsírokból ketontestek képződnek, amik viszont jelentősen csökkentik az éhségérzetet. Vagyis az első pár nap nagyon sz..r, de utána nem igazán éhes az ember. Más kérdés, hogy ha abszolút nincs energiabevitel, akkor egy idő után nagyon fáradt lesz az illető, és a végén többnyire Gram negatív tüdőgyulladásban hal meg (ennek több oka van).
2019. okt. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha lenne ilyen étel, ez lenne minden fogyókúra alapja, és nagyon egyszerű lenne lefogyni. Nem lennének többé kövér emberek.
2019. okt. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem olyan dolgok jutottak az eszembe, amiket nem tudunk megemészteni, pl. a fű, de nem biztos, hogy ha megeszel x kiló füvet, nem leszel éhes. Minden embernek való étel ad valamennyi (több vagy kevesebb) energiát, ezért is esszük őket. Ha nem ad elég energiát és tápanyagot, éhes leszel, a szervezeted érzi és jó esetben jelzi, hogy kell még valami. Más kérdés, hogy minden szükséges tápanyagot tartalmaz-e egy étel, nem lesz-e valamilyen hiányod, ha csak egy bizonyos ételt eszel. Úgyhogy szerintem nincs olyan étel, ami nem ad energiát, és ami nem ad energiát, az nem étel (nekünk, embereknek).

Olyan ételek vannak, amikben nagyon kevés a kalória, de a rost- és víztartalmuk miatt mégis jól lehet velük lakni ideig-óráig. A zöldségek (hüvelyesek kivételével), gyümölcsök ilyenek, de nem érdemes csak ezeket enni, mert minimális a fehérjetartalmuk, és hiányzik belőlük még pár fontos tápanyag.

Utolsó, jó vicc lenne egy olyan fogyókúra, aminek a végén éhenhalsz :)

2019. okt. 4. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Van az ún. Glucomannan vagy konjac, ami 100% növényi rost és "tésztát" készítenek belõle. Myproteinrõl lehet rendelni.
2019. okt. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egy olyan 1-2 kg kavics eléggé eltelít.
2019. okt. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!