Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan tudnék leszokni az...

Hogyan tudnék leszokni az állandó evésről?

Figyelt kérdés
Szinte egész nap folyamatosan rágcsálok valamit és leginkább kelt tésztát és édes dolgokat. Viszont szeretnék valahogy leszokni de nem úgy, hogy egyik napról a másikra megvonom magamtól mert sajnos ez is egy függőség. Valaki tudna adni valami tippet?
2019. okt. 4. 22:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát, először is az okát kell felderíteni, nyilván szeretethiány, esetleg már a tudatosítás is elég ahhoz, hogy elmúljon ez a lelki kényszer, de ha nem, akkor tudatosan dolgozni a probléma oki kezelésén. Praktikus tanács a luxuskalóriás lisztes termékek lecserélése zöldségekre, gyümölcsökre, aszalt gyümölcsökre, magokra, azok is finomak, és valamennyire édesek. A mozgás okozta boldogsághormon és az attól meginduló fogyás is segít a leküzdésében. Akkor fogsz tudni hosszú távon megszabadulni tőle, ha már óriási a szenvedésnyomás, tehát ha már olyan állapotba kerülsz, amire nagyon határozottan azt mondod, hogy eddig, és ne tovább! Érdemes pszichológushoz fordulni.
2019. okt. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A mérleg mit mutat?
2019. okt. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Már járok pszichológushoz és alkalmanként pszichiáterhez. (Ahogy ők irányítanak) De csak gyógyszereket kapok sajnos. Ezenkívűl rettegek a betegségektől is (csak 2 embert féltek a családban), illetve a Papám meghalt 11 éve és ezt sem igazán tudtam még feldolgozni.
2019. okt. 5. 08:54
 4/6 anonim ***** válasza:
Jársz pszichológushoz - milyen gyakorisággal? Mi az, hogy csak gyógyszereket kapsz? Nincs pszichoterápia?
2019. okt. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kértem időpontot a pszichiáterhez akinél egymás után 2 hét különbséggel voltam és ő átírányított egy pszichológus csajhoz. A csajnál voltam 3* majd ő vissza irányított a pszichiáterhez akinél egy alkalmat voltam ismét és megint egy pszichológushoz irányótott. Most a pszichológus azt mondta, hogy 5 alkalommal menjek hozzá aztán majd meglátjuk. A következő alkalom 1 hónap múlva lesz. Addigra még a gyógyszereim is elfogynak.
2019. okt. 6. 18:37
 6/6 anonim ***** válasza:
1 hónap múlva? Ez ingyenes, tb-s? Nem tudod kigazdálkodni a magánpszichológust? Ennek így semmi értelme nincs. Milyen gyógyszereket kaptál? Ha nem vagy súlyos depressziós, márpedig ebből a pár sorból úgy nézem, hogy nem, akkor nem gyógyszereket kéne szedni, hanem a lelkedet rendbehozni. Milyen volt a gyerekkorod és a szüleiddel való viszonyod?
2019. okt. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!