Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Sok rost sok puki?

Sok rost sok puki?

Figyelt kérdés

Eddig mindenhol azt olvastam hogy a sok cukor meg keményítők okozzák a sok gázt, erre meg ahogy elkezdtem több rostot enni (mindenből a barna verzió + brokolli, cukinni stb zöldségek) egész nap fingok!!!

Ez átmeneti? mert egyébként előtte alig ettem rostosat vagy álljak le mert valamit rosszul csinálok?


2017. szept. 12. 17:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Nagyjából igen. A növényi rostok felszínén tapadnak meg a bélbaktériumok, a dolog legfeljebb kellemetlen ill, kényelmetlen, de nem egészségtelen. Ha beveszel 1-2 széntablettát, javíthatja a helyzetet.
2017. szept. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

hát széntablettát pont nemrég szedtem.

de a lényeg hogy akkor ha ezt a rostdús dolgot nem hagyom abba, idővel kevesebb gáz jön majd belőlem?

2017. szept. 12. 18:00
 3/7 anonim ***** válasza:
Próbáld meg esetleg, hogy a gabonákból visszaveszel. Én a gyümölcsöktől egyáltalán nem fingok. A keményítőtől, gabonáktól inkább. A cukoralkoholok is meg tudják gyilkolni a bélrendszert rendesen, ha esetleg a cukrot valami ilyesmire cserélted.
2017. szept. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

a cukrot csak szimplán elhagytam (egy időre)

de még mindig az van, hogy én ezt így folytatni akarom csak a pukik szűnjenek meg!

2017. szept. 12. 19:55
 5/7 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, inkább a szénhidrátok okozzák a sok gázt, a tapasztalatom is azt mutatja, hogy ha extrém kevés szénhidrátot eszem, akkor lenullázódik az ilyesmi, pedig rost az bőven van. Szénhidrátosabban visszajön, bár nálam akkor is minimális, kivéve bizonyos ételeknél, amiknek méltán megvan a híre.
2017. szept. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Van sok olyan kaja, aminek nehézkes a megemésztése és bizonyos baktérium csoportok kellenek hozzá a bélben...

Nos annak aki hírtelen és újonnan vált egy étkezési szokásra, sokszor nincs meg az új étrendhez a megfelelő bélflórája... ilyenkor érdemes probiotikum kúrát csinálni, meg adni a dolgokak pár hetet...

Legjellemzőbb példa a bab... a bab szénhidrátjait egy bizonyos baktériumcsoport bontja...

Ha ritkán eszel babot, akkor az sokáig ottvan a beledben, és miközben bírkózik vele a szervezeted, eregeted a gázokat...

Ha rendszeresen, vagy minden nap eszel babot, akkor alkalmazkodik a bélflórád és jó ha 1-2puki jön a babtól de észre sem veszed...

Probiotikum kúra.

Adj időt az alkalmazkodásra...

És ha 3-4hét után is így lesz, na akkor érdemes számításba venni és kipróbálgatni, hogy elhagyod a glutént pl... aztán a tejet stb stb amíg meg nem talál9d mitől fingasz.

2017. szept. 13. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi, köszi :)
2017. szept. 13. 09:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!