Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan tudnék egészségesen...

Hogyan tudnék egészségesen diétázni kollégiumban?

Figyelt kérdés

Kolisként hogy tudnék egészségesen élni? Diétáznom kell, (inzulin rezisztenciám van) fogyni szeretnék, viszont nem igazán tudom mit és hogyan egyek, ami nem túl drága, tehát, hogy maradjon pénzem másra is. Tudnátok ajánlani recepteket, illetve hogy milyen dolgokat vásároljak be?

Néztem már neten recepteket, de nemigen találtam olyanokat, amiket mindig megoldhatnék anyagilag.



2019. okt. 29. 11:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem írtad, kapsz-e ebédet, mennyi időd és milyen lehetőséged van főzni, van-e hűtő, ahol biztonságban van a kajád.

Ha lehet, otthonról vigyél húst (sült húst, fasírtot, pörköltet) 3 napra, hűtőben eláll. A többi napon ehetsz pl. túrót (kőrözött), főtt tojást, konzerv halat. Ezekhez vegyél zöldségeket, lehet párolt is, pl. mirelit zöldségkeverékből, vagy vigyél otthonról főzeléket. Kis étkezésekre ehetsz sajtot, felvágottat, zabpelyhet, egy kis gyümölcsöt (pl. mirelit málna) joghurttal, kefírrel, olajos magvakat. Nem kell túlbonyolítani a dolgot, a szénhidrát mennyiségére és fajtájára kell odafigyelni, és jól elosztani az étkezések között. Nem ártana bevinned egy kis konyhamérleget, vagy begyakorolni otthon, miből mennyit ehetsz (hány kanál/pohár/db), esetleg előre eltervezni a következő hétre, melyik nap mit és mennyit eszel. Vegyél még valamilyen édesítőszert (eritritet ajánlom), fahéjat, egyéb fűszereket, sót.

2019. okt. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget! A kollégiumi szobában van saját hűtőnk, illetve egyetemi órák mellett van lehetőségem főzni, maximum késő estig fentmaradok :) Ételt nem kapok, mindent magamnak intézek.
2019. okt. 30. 00:10
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is megjártam ezt annak idején. 😄

Minden hétvégén egy komplett ételes dobozzal indultam útnak. Magában sűrített főzelékekből, krémlevesből egy egész heti adagot lefőztünk anyámmal, mindig vittem magammal magokat, kesudiót, tejet, sajtokat és zöldségeket, valamint almát és körtét (olyan gyümölcsöket, amiket ehetek). 100%-ban átálltam az alacsony glikémiás indexű dolgokra. Kukába hajítottam MINDEN gabonát, a krumplit, rizst és bizonyos gyümölcsöket, zöldségeket (banán, datolya, dinnye, szilva, sütőtök...stb) - a szacharózról (répacukor), glükózról, mézről nem is beszélve. Reggelire még csokoládét is ettem, szigorúan olyat, ami nekem megfelel (steviával, maltitollal édesített).

Vacsorára tükörtojást ettem vagy sajtokat magvakkal (kesudió, mandula, dió), illetve jázminos zöld teát is napi kétszer.

2019. nov. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm 😊
2019. nov. 16. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!