Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy főzzek kollégiumban...

Hogy főzzek kollégiumban egészségesen?

Figyelt kérdés
Gondolom, ki lehet találni, hogy kevés pénz van rá, meg idő is. Sok oldalt megnéztem már, de mindenhol írják, hogy ilyen-olyan tészta, krumpli ételek, stb. Érdekelnének az egészségesebb ételek is.

2014. szept. 23. 19:08
 1/5 anonim ***** válasza:
20%

Lehet, hogy nem a legegészségesebb, de a leggyorsabb kolikaja, amit ismerek.

Veszel 1 doboz pizzás vagy hamburgeres vagy provanszi, vagy akármilyen melegszendvics krémet és összekevered kifőtt makaróni tésztával.

2014. szept. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%

Koliban régen ezeket csináltam.

Vettem rizst és kifőztem 2-3 napra valót, mellé sütöttem húst szintén 2 napra vagy bontottam fel egy konzerves halat és összekevertem vele. Hozzá csalamádét vagy céklát ettem.

Reggelinek főztem zabot-mikróban, kb 6 perc az egész és ezt ettem egy kis gyümölccsel, főleg almával, mert volt egy almafa a közelben:)

Estére vettem kefirt, túrót ezeket összekevertem és ezt ettem.

Leleményes voltam, elmentem a parkba suli után mogyorót, diót szedni, szobába ezt törögettem és eszegettem:)

Heti egyszer.kétszer beültem vhova enni levest, szerencsére 300-500ft-ból már kijött, pl egy jó nagy adag lencsegulyás 450ft a közelben, nagyon finom volt és lyukas óra alatt pont jól jött, és vissza is értem.

2014. szept. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
48%
úgy tűnik, a kérdésre senki nem akar válaszolni. De hát mi a kérdés? használj sok zöldséget, ha tésztát eszel, csináld durumlisztből készült olasz tésztából, és ahhoz is a mártás legyen könnyű, és zöldséges...egyél sok halat és csirkét, de nyugodtan egyél néha marhát és sertést is.
2014. szept. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :) Igazából nem olyan válaszokat kaptam, amiket szerettem volna. Az első válaszoló tészta ételeket írt, a harmadik válasza tetszene, de a csirke nem épp olcsó. :(

A negyedik válaszoló tanulhatna egy kis modort, ha már az intelligenciája ilyen kicsi.

Igazából konkrét ételekre gondoltam. Esetleg ebben tudnátok segíteni?

2014. szept. 24. 19:53
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha a csirke nem olcsó, akkor mi igen? nem mondtam, hogy csirkemell filét kell venni. Vegyél csirkecombot, ha a bőrét nem eszed meg, nem lesz nagyon hizlaló. Konkrét recepteket minek írjak, honnan tudjam, mit szeretsz? Csinálj salátákat, ahhoz végképp nem kell recept, csinálhatsz hozzá vinaigrette-et, vagy csak natúr, vagy egy kevés (extra szűz) olívaolajjal leöntve...és most ne mondd, hogy az olívaolaj drága, mert igen, egy üveg nem olcsó, de kevés kell belőle, hónapokig kitarthat.
2014. szept. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!