Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 17 éves fiú vagyok és gyakorla...

17 éves fiú vagyok és gyakorlatilag nem is tudom mi lehet a problémám. Valaki?

Figyelt kérdés

Nagyon sokszor nemtalálom a szavakat, össze vissza beszélek, megcserélem a szavakat a mondatban és értelmettlenek. Ez akkor van ha beszélgetek az emberekkel. Szokszor zavarban vagyok. Még a szüleim előtt is van ilyen. Lányokkal nem igazán beszélek, nem volt még ez miatt barátnőm se. Nem találom a szavakat és a torkomban dobog a szivem stb...

Egyszer megkérdezte az egyik családtagom, hogy meleg vagyok-e? És egyszerűen kellemettlenül éreztem magam és úgy válaszoltam mint aki zavarban van. Közben meg nem vagyok az. És úgy jött le mindenkinek, hogy az vagyok.

Gyakorlatilag minden beszélgetésben izgulok és félek amikor több ember előtt kell beszélni. Már 2 ember előtt félek és nem merek beszélni. Félek, hogy beégek, és sokszor ez miatt tényleg be is égek. Elakadnak a szavaim, félek, de saját magam sem tudom, hogy miért. Hogyan lehet ezt leküzdeni?

Nagyon, de nagyon idegesít.

(17 éves vagyok és már nagyon szeretnék baràtnőt)


2019. nov. 2. 23:58
 1/4 anonim ***** válasza:
53%
Tini vagy, ennyi
2019. nov. 3. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezen csak ugy tudsz segiteni, ha minel tobb emberrel beszelsz, sokszor keszitesz a suliba kiseloadasokat. Ezt csak gyakorlattal tudod fejleszteni.

Illetve olvass is, hogy legyen egy passziv szokincsed.

2019. nov. 3. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Gondolj arra, hogy az az emberek többsége valoszínű semmiben nem jobb mint te, csak ő nem mutatja ki hogy mennyire bizonytalan. Te kimutatod a félelmed, a szavakat se találod, mert annyira zavarban van.

Ne zárkózz el mert még rosszabb lesz. Tehát ha már nem is veszel részt a dolgokban, mert mi lesz ha...Most még iskolás vagy, de ha nem javul a helyzet később hatással lesz a munkádra is.

Az én tanácsom hogy csinálj olyan dolgokat amiben sikerélményed van, azért hogy szerezz egy kis önbizalmat. Ez bármi lehet.

A sportot is nagyon jó erre, ha teheted iratkozz be valamire ami szimpatikus. Ha nő az önbizalmad padig barátnőd is lesz.

2019. nov. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Elég rég óta focizok,komolyabb szinten. Nb3-ban. Gyakorlatilag ez ott is megjelenik. Nem merem felvállalni a cseleket mert félek, a hibától és az emberek véleményétől. Sokszor inkább nem is akarok annyira játékban lenni, nem igazán mutatom magam nehogy hibázzak és probléma legyen belőle.
2019. nov. 12. 11:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!